Konavljanin zaustavio Val, Omiš nanio novi poraz fenjerašu Velebitu

Vedran Babić • utorak, 26.03.2013.

Odigrano je 19. kolo 3. HNL Jug. Bilo je to uglavnom domaćinsko kolo - tek je Omiš slavio u gostima - no jedan od tri remija odigrao je lider Val protiv Konavljanina...

Vodeća momčad lige, Val, nije uspjela opravdati ulogu favorita protiv Konavljanina, trenutno 13. na tablici. Na svom su terenu lideri odigrali tek 1:1, a pogoci su pali u samoj završnici. U 86. minuti domaćin je poveo pogotkom Pedišića s bijele točke, a samo minutu kasnije izjednačio je Kvesić.

Zmaj iz Blata vratio se na drugu poziciju nakon što je GOŠK remizirao u Klisu protiv Uskoka (0:0). Zmaj je kod kuće s 2:0 bio bolji od Neretve. Oba je pogotka, i to glavom, postigao Batista, u 18. i 50. minuti.

Osim susreta Val - Konavljanin i Uskok - GOŠK, bez pobjednika je okončan dvoboj Jadrana LP i Kamena. Domaćin je u vodstvo stigao golom Dabića u 18. minuti, dok je na 1:1 izjednačio Karoglan u 51. Jadranu je to bio tek treći remi ove sezone, a Kamenu već sedmi.

Jedinu gostujuću pobjedu kola ostvario je Omiš, koji je protiv fenjeraša Velebita slavio s visokih 4:1. Već poslije 17 minuta bilo je 2:0 za goste (oba pogotka postigao je Biuk), no u 25. Grbić je vratio nadu domaćinima. Ipak, Koštić i Šarić u drugom su dijelu potvrdili pobjedu Omišana, koji se nalaze na osmoj poziciji ljestvice.

Jadran (KS) propustio je priliku približiti se borbi za drugu poziciju te je nakon poraza od Neretvanca te je pao s pete na šestu poziciju. Sućurani su preko Kapitanovića poveli u 33. minuti, a Vasilj je malo prije poluvremena vratio stvari na početak. U 68. minuti gostujući igrač Vuletić zaradio je isključenje, a domaćini su igrača više iskoristili pet minuta prije kraja kada je Batinović pogodio za tri boda.

Domaćini su slavili i u Biogradu te u Unešiću. Primorac je s 1:0 (Burčul) bio bolji od četvrtoplasiranog Zmaja (M), a Zagora istim rezultatom (Vuković) od Hrvaca.