SP 2014. kval. skupina A, 26.03.2013, 20:45 h
Belgija
Belgija 1:0(0:0) Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Branimir Korać • utorak, 26.03.2013.

Nije baš najlakše Belgija stigla do pobjede protiv Makedonije. U susretu u kojem je većim dijelom dominirala, sat vremena je demonstrirala zavidnu neefikasnost, a onda je Eden Hazard razbio makedonski zid i zabio za konačnih 1:0...

Nakon što su u Skoplju stavili Belgiju na prave muke u prvom poluvremenu, Makedonci su dočekani s respektom, a na travnjaku su pokazali da ga i zaslužuju.

Nisu se zatvorili u bunker bez pomišljanja na igru prema naprijed, u početku susreta čak su i prijetili preko Pandeva, međutim Belgija je ipak bila ta koja je očekivano kontrolirala igru.

Na prvu veliku priliku čekalo se 20 minuta kada je Belgija mogla stići do vodstva. Kevin De Bruyne je dobro upošljen od strane Edena Hazarda, pucao je dobro, ali iako je vratar već bio praktički svladan, lopta je prošla pokraj vratnice.

Nastavili su se pritisci i napadi Belgije, međutim realizacija nije bila na razini, a lopta je po prvi put u mreži završila u 34. minuti kada je Vermaelen na daljoj stativi loptu pospremio u gol, ali je bio u zaleđu.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjena, unatoč belgijskim nastojanjima da dođe do pogotka, na odmoru je bilo 0:0. De Bruyne je bio najaktivniji Belgijac u prvom dijelu, a upravo on je bio i najopasniji po gol Pačovskog.

Na startu drugog dijela Makedonija je imala odličnu priliku za svladati domaćeg vratara. Ivan Tričkovski je iz slobodnog udarca odlično ubacio i pronašao Noveskog koji je ostao usamljen na drugoj vratnici, ali nije pogodio mrežu.

Vrlo brzo je odgovorila i Belgija, igrala se 56. minuta kada je Vincent Kompany dobro gađao nakon kornera, ali vratar Makedonaca je sjajno obranio. Tri minute kasnije nastala je mala panika u makedonskom kaznenom prostoru koja je okončana udarcem Hazarda, a lopta je odsjela na vratnici.

Što mu nije pošlo za nogom tada, Hazardu je pošlo dvije minute kasnije. U 61. minuti je nakon loše reakcije makedonske obrane odlično reagirao i zabio za vodstvo Belgije.

Postignuti pogodak je malo primirio Belgijce i oslobodio Makedonce koji su nešto lakše dolazili do gola Courtoisa.

U 76. minuti lijepo je pucao Nikola Gligorov, Courtois je ostao bez intervencije, ali lopta nije baš tako daleko otišla od gola. Do kraja susreta nije bilo promjena, Belgija je mirno dovršila posao i ostala u korak s Hrvatskom na vrhu ljestvice.