3. HNL Zapad: Pobjedom nad Rovinjom Grobničan ponovno zasjeo na vrh

Igor Šestak • srijeda, 27.03.2013.

Odigrane su utakmice 20. kola 3. HNL Zapad. Grobničan i Krk nastavili su borbu za naslov, a nakon pobjede nad Rovinjom na čelo je ponovno izbio Grobničan. Igrači Krka kiksali su na svom terenu protiv Crikvenice i trenutno za vodećim zaostaju dva boda. Do uvjerljivih domaćih pobjeda došli su Orijent i Vinodol, a s minimalnih 1:0 po tri boda su pred svojim navijačima osvajali igrači Buja, Naprijeda i Novalje. Osim Crikvenice, na gostovanju je uspješan bio jedino Jadran iz Poreča.

Nakon što su u Bujama poraženi u zaostaloj utakmici 18. kola, nogometaši Grobničana ostali su na drugom mjestu 3. HNL Zapad, jedan bod iza vodećeg Krka. Ipak, vodstvo na tablici brzo su vratili. Proteklog vikenda svladali su Rovinj na svom terenu, iskoristili kiks Krka te trenutno imaju dva boda više od svojih rivala. Rovinj je u Čavle stigao s nizom od tri poraza, a neugodnu seriju nije uspio prekinuti na teškom gostovanju. Tri boda Grobničanu donio je Marko Miculinić u 56. minuti, jedinim pogotkom na utakmici.

Krk je neočekivano posrnuo na svom terenu. U goste mu je stigla Crikvenica, momčad koja je u proljetnom dijelu popravila formu i ne zna za poraz još od studenoga. Domaćini su poveli u 67. minuti pogotkom Dražena Bošnjaka, no u završnih pet minuta utakmice veliki preokret gostiju režirali su igrači s klupe. Za 1:1 zabio je u 85. minuti Dean Gašparović, dok je za veliko slavlje Crikvenice u 89. minuti pogodio Dario Krišković.

Na treće mjesto u 20. je kolu isplivao Vinodol nakon uvjerljive pobjede nad Novigradom. Na svom terenu Vinodol je do prednosti stigao u 26. minuti kada je precizan bio Robert Peričić. S minimalnim vodstvom domaćini su otišli na odmor, a onda u 60. minuti povećali prednost pogotkom Marijana Tomića iz kaznenog udarca. Samo pet minuta kasnije za konačnih 3:0 strijelac je bio Zoran Lenac.

U odličnoj formi su nogometaši Buja. Prošlog utorka su u spomenutoj utakmici 18. kola nadigrali vodeći Grobničan s 3:2, a do druge pobjede u nizu stigli su u subotu preko Rudara iz Labina. Za osvajanje tri boda dovoljan im je bio samo jedan pogodak, a postigao ga je Enis Šoškić u 68. minuti. Buje su bez poraza već sedam utakmica i trenutno drže četvrtu poziciju. Imaju deset bodova manje od vodećeg Grobničana, a samo bod manje od trećeg Vinodola.

Naprijed je s minimalnih 1:0 na svom terenu svladao Nehaj i potvrdio dobru formu. U posljednja tri kola osvojio je sedam bodova, a strijelac jedinog pogotka na utakmici protiv Senjana bio je Alen Perušić u 61. minuti. Gosti su utakmicu završili s desetoricom nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Ive Vrban. Pobjedu od 1:0 zabilježila je i Novalja. Na Pagu je gostovao Halubjan, a domaćima je bodove osigurao Eugenio Gallardo Rozas pogotkom u 28. minuti. Novalji je u sudačkoj nadoknadi drugog dijela isključen Šime Kresović, ali vremena za goste više nije bilo.

Orijent je na Krimeji bio vrlo uvjerljiv protiv Opatije i slavio s čak 3:0. Do vodstva je stigao u 36. minuti kada je poentirao Vedran Čubelić, a na 2:0 povisio je Stjepan Mikulić u 54. minuti. Taj se rezultat održao do same završnice, a za konačnih 3:0 zabio je Željko Žarić iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi. Osim Crikvenice, do gostujuće je pobjede stigao još jedino Jadran iz Poreča. Kod Jedinstva u Nedešćini slavio je s 1:0 pogotkom Gorana Tomića u 21. minuti utakmice.