3. HNL Istok: Slavonija i dalje na šest bodova od Bijelog Brda, Oriolik blizu

Josip Piršljin • srijeda, 27.03.2013.

Odigrano je odgođeno 18. kolo na travnjacima 3. Hrvatske nogometne lige Istok. U najzvučnijem susretu vodeća Slavonija je na domaćem terenu svladala četvrtoplasirani Graničar i zadržala prednost ispred Bijelog Brda i Oriolika koji su također slavili.

Lider prvenstva na trećeligaškom Istoku bio je uspješan i u 18. kolu. Slavonija je ugostila Graničar i pobijedila ga s 2:0 pogocima u drugom poluvremenu. I jedna i druga momčad su imale dosuđen jedanaesterac, ali nisu ga realizirale. Ipak, u 50. minuti vodstvo Požežanima donio je Josip Martinović, a isti je igrač u posljednjoj minuti potvrdio pobjedu domaćih.

Bijelobrdski BSK uspio je proći gostovanje u Đakovu i ostati na šest bodova od vodeće Slavonije. Croatia je dva puta stizala vodstvo gostiju, ali u posljednjim minutama utakmice za konačnih 2:3 zabio je Borna Barišić. Prije njega za BSK su još golove postizali Saša Kuburić i Ivica Vuka, dok je utješne pogotke za domaće zabio Domagoj Stipanović.

I trećeplasirani Oriolik je u ovom kolu pobijedio. Momčad iz Oriovca je na vlastitom igralištu svladala NAŠK i tako zadržala priključak za vodećim dvojcem. Oriolik je poveo u 35. minuti kada je precizan bio Dominik Milinković, a taj se gol pokazao presudnim jer se mreže do kraja utakmice više nisu tresle.

Marsoniji izgleda niti promjena u klupskom vodstvu nije donijela pozitivne pomake, barem ne zasad. Brođani su upisali novi poraz, ovog puta u Ivankovu. Bedem je bio bolji s 2:0, a sve je bilo riješeno u prve 22 minute. Najprije je Tomislav Špoljarec donio prednost domaćima, a potom je vodstvo udvostručio Danijel Petrić. Marsa ostaje predzadnja na tablici.

Mladost iz Antina došla je, pomalo iznenađujuće, do gostujuće pobjede protiv Lipika. Domaći su uspjeli dosta rano povesti kada je jedanaesterac realizirao Tomislav Kužilek, no do kraja prvog dijela gosti su preokrenuli preko Semira Aganspahića i Luke Kujundžije. Konačnih 3:1 za Mladost postavio je 20 minuta prije kraja Matias Knezović.

Višnjevac je na svom igralištu ugostio Belišće, a utakmica je na kraju završena bez pobjednika, ali i bez pogodaka. Dva su kluba susjedi na tablici, Višnjevac je šesti, a Belišće sedmo, te su gosti propustili priliku preskočiti svoje suparnike na prvenstvenoj ljestvici.

Cernička Mladost nije bila tako uspješna kao imenjak iz Antina. Iz Cernika je sva tri boda odnijela Slavija u dramatičnoj završnici. Domaći su poveli nakon pola sata igre preko Alena Akmačića, a činilo se kako je sve gotovo kada je Pleterničanima isključen Mario Majstorović. Ipak, u 86. minuti Slavija je izjednačila golom Dalibora Žafaranića, a u sudačkoj nadoknadi dolazi do velike pobjede preko Marija Ravlića.

Otok pred svojom publikom nije imao previše problema protiv posljednjeplasirane Olimpije. Već nakon devet minuta igre domaći su imali 2:0, strijelci su bili Zoran Šer i Miroslav Prkić. Osječani su smanjili u nastavku preko Dine Bešlagića, a konačnih 3:1 postavio je Prkić pred kraj susreta udarcem s bijele točke.