MAXtv Prva liga, 25. kolo, 29.03.2013, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 2500
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Igor Krmar (Zagreb), Tomislav Hudika (Varaždin)

Ivan Pavić • petak, 29.03.2013.

Rijeka i Slaven Belupo pružili su zanimljivu utakmicu na Kantridi. Domaći su igrali nešto otvorenije od gostiju, i iako su na kraju pobijedili sa samo jedan razlike, rezultat je mogao biti i mnogo viši u korist domaćih da su Riječani bili koncentriraniji...

Krenuli su Riječani, po kišom natopljenim terenom, nošeni bučnom podrškom Armade, otvoreno po tri boda. Već u četvrtoj minuti, obrana Slaven Belupo nespretno odbija loptu prema svom vrataru Rodiću, ali do lopte nije uspio doći Benko.

U desetoj minuti Alispahić ne uspijeva pogoditi vrata Slaven Belupa nakon što mu je odlično dodao Cesarec. Već u sljedećoj minuti gosti dolaze do dobre prilike, kada je udarac Glavice s desetak metara obranio vratar Rijeke Mance.

Najopasniji po vrata gostiju bio je trio Benko-Cesarec-Alispahić, koji se odlično nadopunjavao u akcijama. U 35. minuti Alispahić šalje odličnu loptu u prostor, u šesnaesterac gostiju, do lopte stiže Cesarec te pokušava proslijediti loptu do Benka, ali do lopte prvi stiže kapetan gostiju Alen Maras.

Potpora

Riječane su do nove pobjede, uz standardno glasne navijače, podržali i hrvatski vaterpolski reprezentativci, rukometaši Zameta, vaterpolisti Primorja i nogometaši Pomorca, koji su bili u gledalištu Kantride.

Dvije minute kasnije pritisak Rijeke urodio je plodom. Obrana Slaven Belupa se zaigrala i izgubila loptu koja dolazi do Benka u šesnaestercu, koji rutinerski prebacuje Rodića za vodstvo domaćih 1:0. Bio je to 12. prvenstveni pogodak Benka ove sezone.

Rijeka je nastavila s pritiskom do kraja prvog dijela, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku do prve prilike za gol stigli su gosti. U 50. minuti obrana domaćih griješi, a lopta dolazi do Glavice koji dobro šutira prema Manceu, ali vratar domaćih uspijeva obraniti udarac. Moglo se to osvetiti gostima deset minuta kasnije kada Rijeka izvodi brzu kontru po desnoj strani preko Jugovića, koji sjajno ubacuje na peterac gostiju, a neometani Cesarec šalje loptu iznad vrata Slaven Belupa.

Ipak, Rijeka udvostručuje vodstvo u 82. minuti kada Mierzejewski ubacuje, Bubnjić glavom pokušava izbaciti loptu, ali ona dolazi do Benka koji iz voleja pogađa iza leđa Rodića. U 90. minuti Belupo je uspio smanjiti rezultat nakon pogreške Neretljaka. Loptu je uzeo Barić, asistirao za Novinića kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu domaćih.

Do kraja je još dvije odlične prilike imala Rijeka, ali Cesarec nije uspio povisiti rezultat.

Ovom pobjedom Rijeka je barem na jedan dan preskočila splitski Hajduk na prvenstvenoj tablici, bodovno se izjednačivši s drugoplasiranom Lokomotivom.

• Obrisan korisnik30.03.2013. u 14:38
    Bravo Kek, hvala Bogu što si došao na Kantridi. Nadam se da sada treniraju jer su dobili gol, treba uvije težiti savršenstvu :)
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 11:54
    Samo Rijeko tako nastavi,još se malo pojačat i sljedeće godine opet lovit Europsku ligu
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 10:39
    Što se doagađa s ovim Slavenom? Imaju sasvim solidnu, pa čak i dobru ekipu, a rezultata nema?! Što se njima mota po glavama kad dođu na teren, bilo na službenoj utakmici, bilo na teningu, da mi je znati... žalosno!
  • Obrisan korisnik29.03.2013. u 23:30
    Lijepi niz Keka, jednosmjerna utakmica .. a da se Cesarec bolje snalazio u blatu bio bi to potop
  • Obrisan korisnik29.03.2013. u 22:46