Ivor Krapac • subota, 30.03.2013.

Lokomotiv iz Moskve, kojem je na klupi hrvatski stručni stožer predvođen Slavenom Bilićem, nije došao do punog plijena ni u trećoj utakmici nastavka ruskog prvenstva. Lokomotiv je u 22. kolu pretrpio poraz u Kazanu, s 2:0 u korist domaćeg Rubina...

Slaven Bilić i igrači koje vodi i dalje su bez uspjeha u ruskom prvenstvu u 2013. godini. Poslije poraza od gradskog rivala Dinama i remija protiv Spartaka u još jednom moskovskom ogledu, Lokomotiv je u trećoj utakmici u nastavku prvenstva pretrpio gostujući poraz od Rubina iz Kazana, koji je slavio s 2:0.

Je li trenutni plasman dobar za Lokomotiv?

ANKETA#576

Oba pogotka na utakmici pala su u završnicama poluvremena. Rubin je poveo zaslugom izraelskog reprezentativnog defanzivnog veznjaka Bibrasa Natkha u 40. minuti, a konačni rezultat je u 87. minuti postavio napadač Vladimir Djadjun.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Lokomotiv, a Dario Krešić proveo je cijelu utakmicu na klupi.

Računajući i ostvareno u prvom dijelu prvenstva, prije 20. kola, Lokomotivu je ovo bio treći poraz u posljednje četiri utakmice. Posljednju pobjedu ostvarili su u 18. kolu na gostovanju kod Alanije u Vladikavkazu (1:0), u susretu odigranom 1. prosinca prošle godine.

Bilićeva momčad je porazom od Rubina pretrpjela novi udarac u borbi za Europu. Poslije nekompletnog 22. kola, Lokomotiv je na devetom mjestu ljestvice, s prikupljena 32 boda, četiri iza željene pete pozicije, na kojoj se nalazi Kuban Krasnodar. Lokomotiv pritom ima i utakmicu više.