Lokomotiva 27:24 Budućnost
Budućnost

Božović napunila mrežu Budućnosti za veliko slavlje Lokomotive

Iz Doma sportova:Jelena Bagarić • subota, 30.03.2013.

Posljednja utakmica za Lokomotivu u Regionalnoj ligi bila je ona protiv aktualnih prvakinja Europe, podgoričke Budućnosti. Iako je malotko to očekivao, Lokosice su došle do pobjede i time praktički osigurale nastup na Final fouru. Iako je druga postava Budućnosti igrala cijelo prvo poluvrijeme, to ne umanjuje kvalitetnu igru Lokomotive koja je potpuno zasluženo slavila.

Lokomotiva - Budućnost 27:24 (18:10)

WRHL, 14. kolo

Zagreb, dvorana II Doma sportova. Gledatelja: 400

Suci: Gjorgji Načevski i Slave Nikolov (oba Makedonija)

Lokomotiva: Razum, Smiljanić, Božović 13(3), Oštarjaš, Krsnik 3, Marković 2, Galić, Kožnjak 3, Lisjak, Janković 3, Bušić, Milić I. 3, Prevendar, Debelić, Bukovina (8+1), Poljak.
Trener: Nenad Šoštarić

Budućnost: Miljanić 2, Trifunović 1, Mendy 2, Živković, Bulatović 1, Božović 1, Woltering (5 obrana) , Gjorgjievska, Ježić 1, Vukčević (9 obrana), Cvijić 1, Mehmedović 10, Pavićević 1, Knežević 4(4).
Trener: Dragan Adžić

Isključenja: Lokomotiva 12 minuta; Budućnost 12 minuta

Sedmerci: Lokomotiva 3(3); Budućnost 4(3)

Početak iz snova imale su igračice Lokomotive, u prvih šest minuta postigle su četiri pogotka, a njihove protivnice još su bile na nuli. Tek u sedmoj minuti Majda Mehmedović postiže prvi pogodak za Budućnost koja je igrala s drugom postavom. Raspoložene Lokosice lako su dolazile do pogodaka, dok je kod gošći raspoložena bila samo Mehmedović koja je praktički sama odigrala prvih 15 minuta susreta.

Veliku seriju pogodaka nanizala je u prvih 30 minuta Ivana Božović, koja je u tako kratkom periodu na svoj konto upisala devet pogodaka. Prednost Lokosice iz minute u minutu je rasla, a mogla je biti još veća da se na vratima Budućnosti nije ispriječila mlada Marina Vukčević koja je obranila devet udaraca. Međutim u samoj završnici prvog poluvremena niti to nije bilo dovoljno, te su rukometašice Nenada Šoštarića na odmor otišle s nevjerojatnih osam pogodaka više.

Međutim, utakmica ne završava nakon prvog poluvremena, već slijedi dugih 30 minuta u kojima je sve moguće. Trener Budućnosti Dragan Adžić na teren je u nastavku poslao svoju udarnu postavu kojoj je bio cilj umanjiti štetu koja je nastala u prvom poluvremenu. No, niti njima to nije polazilo za rukom u prvih desetak minuta nastavka jer su lokosice preko Janković u 41. minuti došle do rekordnih 12 pogodaka prednosti.

No, tada je uslijedilo blago opuštanje u igri Lokomotive što iskusne rukometašice Budućnosti odmah koriste. Mehmedović, Knežević i Cvijić bile su precizne pet puta te su znatno smanjile zaostatak svoje ekipe. Krsnik pogotkom za 25:18 prekinula tu seriju, ali očito je bilo da su igračice Budućnosti u naletu koji je teško bilo priječiti. Ipak, premalo vremena je ostalo do kraja da bi rukometašice Budućnosti napravile preokret, ali su svakako drastično smanjile zaostatak.

Ivana Božović s 13 pogodaka svakako je prvo ime Lokomotive u ovom susretu. Uz nju dobru utakmicu odigrale su Krsnik, Janković, Kožnjak i Milić koje su postigle po tri pogotka. Kod Budućnosti je, kao i u susretu protiv Podravke dan prije, briljirala hitronoga Majda Mehmedović koja je bila nerješiva enigma za vratarke Lokomotive. U konačnici je postigla 10 pogodaka i time je bila najbolja igračica u redovima Budućnosti. Milena Knežević ovaj puta iz igre nije ubilježila niti jedan pogodak, ali je četiri postigla iz sedmerca.

Nakon što su izgubile od Samobora u Ligi za prvaka, Lokosice su se vratile u formu na najbolji mogući način. Ipak, žal za izgubljenom utakmicom sigurno ostaje te će do kraja sezone taj poraz morati nadoknaditi. U razmaku od samo nekoliko dana na terenu su se mogle vidjeti dvije ekipe. U srijedu je to bila blijeda Lokomotiva bez želje, preciznosti i snage, dok je u subotu to bila snažna, jaka i odlučna Lokomotiva koja je u potpunosti nadigrala jednu odličnu ekipu kao što je Budućnost.