3. HNL Istok: BSK u derbiju svladao Oriolik i pobjegao mu četiri boda na drugom mjestu

Josip Piršljin • ponedjeljak, 01.04.2013.

19. kolo na trećeligaškom Istoku nije donijelo promjene u poretku prvih četiri momčadi. BSK je obranio drugu poziciju slavljem protiv Oriolika, a na vrhu je i dalje Slavonija koja je ovog puta bila uspješna u Belišću.

BSK je na svom terenu u Bijelom Brdu ugostio trećeplasirani Oriolik u derbiju kola i pobijedio ga s 2:0. Time je sastavu iz Oriovca pobjegao na četiri boda i još više ga udaljio od borbe za prvo mjesto. Domaći su poveli u 12. minuti preko Ivice Vuke, a isti je igrač postavio konačan rezultat dvadesetak minuta prije kraja.

Lider prvenstva Slavonija upisao je novu pobjedu. Požežani su gostovali u Belišću gdje su dobrom igrom u drugom poluvremenu slomili otpor domaćina. Belišće je u prvih 45 minuta bilo bolje, imalo je dvije stopostotne prilike, ali u nastavku su gosti poveli preko Josip Martinovića i pitanje pobjednika riješili golom Kristijana Golika.

Graničar je ostao četvrti na ljestvici i nakon domaće utakmice protiv Mladosti iz Cernika. Klub iz Županje je na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj slavio s 2:0, a oba pogotka pala su u drugom dijelu. Najprije je Hrvoje Galović u 64. minuti donio prednost Graničaru, a pred kraj je za 2:0 strijelac bio Ivan Breškić.

Posljednjeplasirana Olimpija uspjela je pobijediti na gostovanju u Našicama. Ipak, nije se pomaknula sa 16. mjesta. Osječani su protiv NAŠK-a na teškom i blatnjavom terenu poveli u 23. minuti preko Mislava Tabaka što im je bilo dovoljno za osvajanje sva tri boda. U 67. minuti domaći su imali jedanaesterac, ali nisu ga realizirali.

Najveću pobjedu u 19. kolu ostvarila je Slavija protiv Đakovo-Croatije. Pleterničani su s čak 5:1 deklasirali svoje protivnike. Odlično je raspoložen bio Davor Žafaranić koji je zabio tri gola, a još su mu se pridružili Alen Jelčić i Dinko Kamenčak. Slavija je i dalje na petom mjestu, dok su Đakovčani pali na 12. poziciju.

Mladost iz Antina je na svom igralištu uvjerljivo porazila Višnjevac. Marijan Nikolić je pred kraj prvog dijela realizirao kazneni udarac, a potom je u 71. minuti povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Stjepan Šimičić. Obje ekipe su u završnici ostale s igračem manje nakon isključenja, a Mladost je u 44. minuti imala još jedan jedanaesterac, ali vratar Višnjevca je obranio.

Marsonia je uspjela pred svojim navijačima pobijediti Lipik. U Slavonskom Brodu je bilo 3:1 za crno-bijele, a poveli su nakon jedanaesterca kojeg je realizirao Miroslav Konopek. Matej Lilić je povisio na 2:0 prije odmora, a domaći su novi gol zabili u 73. minuti opet preko Konopeka. Pred kraj su gosti udarcem s bijele točke smanjili na 3:1, a strijelac je bio Tomislav Kužilek.

Bedem je u Ivankovu s minimalnih 1:0 svladao Otok. Jedini pogodak na utakmici postigao je Josip Mesić, ali u vlastitu mrežu. Igrala se 58. minuta, a do kraja gostujući sastav nije uspio izjednačiti. Bedem se popeo na šesto mjesto, dok je Lipik tek na 14. poziciji.