Zimski sportovi

Filip Jukić • utorak, 02.04.2013.

Jučer je u najjačoj hokejskoj ligi svijeta odigrano devet utakmica od kojih su najviše pozornosti privukle one u Newarku, New Yorku te San Joseu. Također, s nestrpljenjem se očekivala reakcija Red Wingsa na teški poraz od Chicaga.

Susjedni klubovi iz saveznih država New York i New Jersey su susjedi i na ljestvici istočne konferencije te su već sada započeli svoju borbu za osiguravanje play-off pozicije. Jučer su Devilsi ugostili Islanderse koji u zadnje vrijeme igraju u ritmu "toplo-hladno". Sinoćnji susret za Otočane je bio prilično "vruć" te su sa teškog gostovanja u Newarku odnijeli dva boda. Bailey i Hamonic su bili strijelci za goste u prvoj trećini, dok je njihova glavna zvijezda Tavares potvrdio pobjedu u zadnjoj, postavivši konačni rezultat 3:1 u korist Islandersa.

Rangersi su pak u svom MSG-u bili bolji od lidera jugoistočne divizije, Winnipega, iako su rezultatski, ali i igrom zaostajali nakon prvih 20 minuta. Ipak, stvari su za Njujorčane krenule nabolje u preostale dvije trećine te su golovima Callahana, Stepana i Nasha došli do svog 37 boda koliko ih trenutno imaju i Islandersi. Posebno treba izdvojiti pogodak s igračem manje Ryana Callahana koji se izvrsno snašao u kontri Rangersa te je na taj način izjednačio rezultat te promijenio tok utakmice.

Montreal je bez većih problema svladao goste iz North Caroline. Hurricanesi su nakon prvih 20 minuta držali neriješen rezultat, ali su Kanađani nakon toga prebacili u brzinu više te su pogocima Halperna, kojemu je ovo bio prvi gol sezone, i Paciorettyja osigurali svoju 23. pobjedu u 2013. godini. Istim rezultatom, ali manje očekivano slavio je i St. Louis na gostovanju u Minnesoti. Za indisponirane domaćine jedini strijelac bio je Heatley dok su gosti svoja četiri pogotka ravnopravno raspodijelili na četiri igrača.

Nakon katastrofalnog poraza od Chicaga na Uskrs, Red Wingsi su se u stilu velikih ekipa, što oni i jesu, uspjeli vratiti na pobjednički kolosijek te su rezultatom 3:2 slavili kod kuće protiv Colorada. Kada je Brunner sredinom druge trećine zabio za 3:0 činilo se kako će domaćini uvjerljivo i bez drame doći do nova dva boda. Ipak, publika u Joe Louis Areni nije tako mirno dočekala kraj utakmice jer su gosti preko McGinna i Duchenea uspjeli doći na samo gol zaostatka. Više od toga ipak nisu mogli te je Detroit upisao svoju 18. pobjedu u 36 odigranih utakmica.

Jonathan Toews (KAN/CHI) - 1 asistencija, 1 bod, +/-: +1

Lideri zapada, Blackhawksi, došli su do nove pobjede, ali znatno teže nego što su to očekivali. Nova žrtva ekipe iz Chicaga bili su Predatorsi koji su ipak došli do boda jer se utakmica i podjela plijena morala riješiti raspucavanjem. U regularnom dijelu igre strijelci za domaćine su bili Saad i Kane. dok su bod gostima svojim pogocima u trećoj trećini osigurali Legwand i Beck. Edmonton je pak protiv Calgaryja do pobjede došao uvjerljivije. Već nakon prve trećine imali su vodstvo od 3:0 da bi na kraju, jednako kao Montreal i St. Louis, slavili rezultatom 4:1.

Dallas pak nije uspio iskoristiti prednost domaćeg terena u ogledu s Anaheimom te su s četiri pogotka u svojoj mreži došli do 16. poraza unutar 60 minuta u 2013. godini. Glavni krivci za ovakav ishod jučerašnjeg susreta u Texasu bili su Ryan, Perry, Beleskey te Selanne. Ducksi sada na svome kontu imaju 24 pobjede te se nalaze na drugom mjestu zapadne konferencije.

Jedini jučerašnji susret odigran u Kaliforniji pripao je San Joseu koji je ugostio Vancouver. Domaćini su puno bolje ušli u susret, ali su tek u drugoj trećini uspjeli tu svoju igru pretvoriti u pogotke i slaviti u tih 20 minuta rezultatom 3:1. U trećoj trećini gosti su preko Burrowsa uspjeli doći do svog drugog pogotka, ali za nešto više nisu imali snage.