3. HNL: Segesta nastavila sjajnu seriju, Trnje stradalo u Vrapču

Branimir Korać • srijeda, 03.04.2013.

Susreti 20. kola 3. HNL Središte razvukli su se kroz nekoliko dana, a nakon ovog kola Segesta je pobjegla pratnji na devet bodova. U Sisku je glatko svladan Vrbovec, a prvi pratitelj Trnje stradao je na gostovanju kod Vrapča...

Serija Bistre stala je u 20. kolu u kojem je ugostila momčad Stupnika. Iako se očekivalo da će domaćin upisati pobjedu, Stupnik je odigrao odličnu utakmicu i na kraju slavio 2:0. Već u ranoj fazi utakmice igru je morao napustiti Ivan Škreblin što je bio hendikep za domaćina koji u nastavku utakmice prima dva gola. Prvo je u 53. minuti Tino Deželić doveo Stupnik u vodstvo da bi utakmicu riješio najefikasniji igrač gostiju Željko Štulec golom u 72. minuti za konačnih 2:0.

Gaj nije uspio na svom travnjaku iznenaditi momčad Dugog Sela. Kvalitetniji gosti očekivano su slavili 2:0 iako je domaćin nakon susreta imao prigovora na suđenje. Oba pogotka su pala u kratkom razdoblju krajem prvog poluvremena, prvo je u 37. minuti Rajko Vidović postigao prvi pogodak, a onda je Tomislav Vidović dvije minute kasnije postavio konačnih 2:0. U drugom dijelu gosti nisu realizirali niti kazneni udarac, a susret su završili s desetoricom zbog drugog žutog kartona Sergeja Jakirovića.

U susretu momčadi koje su bile u negativnoj seriji i već dugo ne znaju za pobjedu, Maksimir je prekinuo taj crni niz i svladao je Lekenik s minimalnih 1:0. Novim porazom Lekenik je značajno pao na ljestvici i sada već mora razmišljati o opstanku u ligi. Trenutak odluke dogodio se u 56. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za domaćina, a siguran realizator bio je Franjo Božić za vrijedna tri boda.

Samobor je i dalje u seriji bez poraza, a Tekstilac u seriji bez pobjede. Međusobni dvoboj ova dva protivnika u Samoboru mogao je donijeti prekid tih serija, no gosti nisu izdržali. Poveli su u 44. minuti preko Luke Toša, međutim Samobor je uspio doći do poravnanja u 71. minuti pogotkom Ivana Puškarića.

Segesta nastavlja "školovati" protivnike pa je tako po lekciju u Sisak stigao i Vrbovec. Siščani su glatko slavili 4:0 iako su gosti kod prva dva pogotka tražili zaleđe. Prvo je Igor Prijić nastavio seriju golova dovevši Segestu u vodstvo da bi se na drugi gol čekalo sve do 79. minute. Tada Saša Šest podiže na 2:0 i praktički rješava pitanje pobjednika. U završnici susreta gosti iz Vrbovca su potpuno pali i Mario Garba i Igor Prijić postavljaju konačnih 4:0. Ovo je čak 15. pobjeda Segeste u posljednjih 16 susreta, sjajna serija koja joj je i donijela uvjerljivo vodstvo na ljestvici.

Trešnjevka je na izrazito teškom terenu u derbiju začelja odigrala tek 0:0 protiv Strmca. Domaćin se nadao pobjedi za hvatanje priključka s momčadima koje gravitiraju prema sredini ljestvice, međutim na ovakvom terenu nije uspjela do pobjede. Gosti su u posljednjih deset minuta morali igrati i bez Dejana Benka koji je zaradio drugi žuti karton i pritom se i ozlijedio. Unatoč brojčanoj prednosti, domaćin nije uspio slaviti.

Burno je bilo u Kurilovcu gdje je domaći Udarnik svladao Dubravu 2:1. Prvo poluvrijeme obilježili su golovi, a drugo poluvrijeme crveni kartoni. Domaćin je poveo u šestoj minuti preko Mateja Dumbovića da bi već u sljedećem napadu Dubrava izjednačila golom Marka Brekala. U završnici prvog dijela domaćin ponovno dolazi do vodstva i to zahvaljujući Josipu Sokolu. U drugom dijelu gosti su pokušali doći do poravnanja, no na travnjaku je bilo sve više nervoze. Prvo je u 67. minuti Brekalo zaradio drugi žuti karton da bi u 78. minuti na drugoj strani također drugu javnu opomenu dobio Luka Perica. Vrlo brzo je s terena udaljen i domaći trener Senad Harambašić zbog stalnih prigovora na sudačke odluke.

U derbiju kola Vrapče je svladalo Trnje s visokih 4:1 te je tako Segesta pobjegla drugoplasiranom Trnju na devet bodova. Susret je odlučen u samoj završnici nakon što se Trnje uspjelo vratiti poslije vodstva domaćina. Vrapče je povelo iz kaznenog udarca u 45. minuti golom Marka Panze, a poravnao je u 71. minuti Martin Magdić. Prava ludnica je nastala u posljednjih deset minuta, a Martin Arežina je od 84. minute morao tri puta po loptu u mrežu. Dvostruki strijelac bio je Dino Deak, a jedan pogodak je postigao Anđelko Cigrovski.