Kronologija: U čudnoj utakmici s malim brojem golova, Mađari iščupali pobjedu u završnici

Damir Žbulj • četvrtak, 04.04.2013.
Kronologija:  U čudnoj utakmici s malim brojem golova, Mađari iščupali pobjedu u završnici

Hrvatska rukometna reprezentacija u Veszpremu igra kvalifikacijski susret za odlazak na Europsko prvenstvo u Danskoj iduće godine. U pomalo čudnoj utakmici u kojoj nije bilo previše postignutih pogodaka, Mađari su u neizvjesnoj završnici, na krilima svojih navijača, ipak stigli do pobjede od dva pogotka viška...

Hvala Vam na pažnji poštovani čitatelji Sportneta, vidimo se u subotu u Areni.

Kraj 20:18

60' | Posljednji napad nije realizirao Buntić, pogodio je vratnicu. Veliko je slavlje na terenu i tribinama dvorane u Veszpremu.

60' 20:18 | Fantastičan pogodak Mađara! Cepelinom za Kornela Nagya domaćin s igračem manje na terenu odlazi na +2, 15-ak sekundi prije kraja. Mađarska je osigurala pobjedu.

59' 19:18 | Sjajnom varkom precizan je iz penala Buntić. Mocsai traži minutu predaha.

59' | Horvat je iznudio sedmerac.

59' | Treće isključenje zaradio je Timuzsin Schuch. Minuta i pol je do kraja.

58' 19:17 | Kornel Nagy je iz očaja opalio - i pogodio. Nakon promašaja Horvata bit će jako teško u zadnje dvije minute.

57' 18:17 | Buntić je realizirao sedmerac, nakon prekršaja na Voriju. Nije bilo isključenja Mađara, a moglo ga je biti.

56' 18:16 | Buntić s deset metara pogađa vratnicu, a polukontru su Mađari pretvorili u pogodak za +2. bit će uzbudljiva završnica.

55' 17:16 | Pokušaj Duvnjaka brani Mikler, a kontru realizira Szabolcs Törő.

54' 15:16 | Buntić je iznenadio suparničku obranu udarcem ispod ruke, Mikler nije uspio zaustaviti, a polukontru je realizirao Duvnjak, koji je u završnici postigao tek svoj prvi pogodak.

51' 14:14 | Császár je precizan, ali se na drugoj strani probudio Horvat, koji je siguran sa svoje pozicije.

49' 13:13 | Ipak je uspješan Horvat, za novo poravnanje pred ulazak u posljednjeih deset minuta.

48' 13:12 | Umjesto pogotka, promašaj Buntića i kontru je realizirao sin mađarskog izbornika Tamás Mocsai.

48' | Goluža je morao pozvati minutu predaha.

46' | Isključenje za Mađare, ali Mikler 12. obranom zaustavlja opet Horvata.

45' 12:11 Precizan je Nagy, ali Kornél. Hrvatski napad ponovno je zaustavio Mikler.

43' | Nevjerojatno! I treći sedmerac Hrvatska nije uspjela realizirati, nakon dva promašaja Horvata, nije precizan niti Ninčević.

42' 11:11 | Császár je precizan sa sedam metara, uz erupciju oduševljenja na tribinama i novo poravnanje.

40' 9:11 | Buntić se izborio za slobodnu poziciju i poentirao. No, u idućem napadu norveški suci šalju ga dvije minute na klupu.

39' 9:10 | Nakon prekršaja Buntića u napadu, kontru je realizirao Ilyes.

39' | Mađari su i dalje bez pogotka u nastavku utakmice. Nisu iskoristili niti brojčanu prednost..

37' | Mađarski izbornik morao je pozvati minutu predaha, nema njegova ekipe ideja u napadu. Isključenje je prije toga zaradio Horvat, ali je Mirko još jednom sjajan.

35' | Mikler brani pokuša Kopljara iz koraka.

34' 8:10 | Sjajan je Ninčević, a nakon nove pogreške Nagya precizan je i Horvat. Serija Hrvatske u nastavku je 3:0.

31' 8:8 | Kao i na početku utakmice, precizan je Ninčević, dok je Hrvatsku još jednom spasio Alilović.

31' | Krenulo je drugo poluvrijeme, Mađari nisu realizirali prvi napad.

Poluvrijeme - 8:7

30' | Posljednji napad Mađara zaustavio je Alilović s istekom vremena. Na odmor se odlazi minimalnim vodstvom domaćina.

30' | Nakon drugog isključenja Schucha, ponovno je sedmerac za Hrvatsku. Horvat je pokušao lobom, ali je Mikler opet uspješniji. Njegova je to sedma obrana.

28' 8:7 | Ponovno je ubojita kombinacija Kopljar - Vori, za pogodak s crte. Hrvatska je i bez Bičanića, koji ima problema s razbijenom arkadom.

28' 8:6 | Nakon pogreške u napadu, kontru je realizirao Attila Vadkerti.

27' | Gojun je već u trenirci, s bandažom na zglobu. Za njega je ovaj dvoboj završen.

26' 7:6 | Császár postiže četvrti pogodak, prvi je strijelac utakmice trenutno.

24' | Na prekršaja u napadu Mađara, suci istu stvar sviraju Voriju na drugoj strani terena.

23' 6:6 | Harsányi iz teške pozicije, mrtvog kuta, vara Alilovića.

22' 5:6 | Polukontru je istrčao Kopljar, koji silovito posprema loptu u mrežu.

21' 5:5 | Bomba Császára za novo vodstvo, ali ekspresno poravnava Horvat s krila.

20' | Mirko je upisao šestu obranu, skinuo je mađarski pokušaj s krila.

19' 4:4 | Iskljućenje Timuzsina Schucha koristi Bičanić, za novo poravnanje.

17' | Mirko Alilović i vratnica spasili su Hrvatsku u dva uzastopna napada, ali zabrinjavajuća je ozljeda Gojuna. Izgleda kako je stradao njegov gležanj. Na rukama suigrača iznesen je s terena.

16' 4:3 | Solo prodor Kopljara za njegov prvi pogodak.

16' 4:2 | Ilyes je bio precizan, za +2 Mađara.

15' | Velika pogreška Duvnjaka, visoka je lopta bila za Horvata. Nevjerojatno je kako je rezultat u 15. minuti 3:2.

13' | Lacković je iznudio sedmerac, ali i kaznu dvije minute Zubaija. No, Mikler brani penal Horvata.

12' | Prvo isključenje na utakmici zaradio je Igor Vori.

12' | Hrvati su bez pogotka sedam minuta, nije bio uspješan Lacković, kao niti Horvat iz teške pozicije.

9' 3:2 | Gábor Császár realizirao je dva uzastopna napada.

7' 1:2 | Alilović je obranio s crte pokušaj Zubaija, a fantastično je obranio i dosuđeni sedmerac.

Igra se šesta minuta, a nakon dva promašaja Mađara i dvije tehničke pogreške Hrvata, nema promjene rezultata.

3' 1:2 | Ninčević je precizan sa svoje krilne pozicije.

Za Hrvatsku brani Alilović, na crti je Vori, na krilima su Ninčević i Horvat, dok su na vanjskim pozicijama Lacković, Duvnjak i Kopljar.

1' 0:1 | Akcija Duvnjak - Vori, za prvi pogodak na utakmici.

1' - Krenula je utakmica, Hrvatska ima prvi napad.

20.27 | Do Veszprema je stigla i mala skupina hrvatskih navijača, kojoj će biti teško nadglasati brojne i bučne Mađare.

20.24 | Intonira se Lijepa naša...

"Moramo naći načina da zaustavimo hrvatske divove, no, naša je prednost domaći parket u Veszpremu i fenomenalna publika koja će nas sigurno nositi punih 60 minuta," poručio je njihov izbornik Mocsai, dok je Keta dvoboj najavio riječima: "Za takvu ekipu što je Mađarska dobra atmosfera na tribinama bit će veliki vjetar u leđa, ali i teret isto tako. No, bez obzira na sve ja očekujem jako čvrstu utakmicu. Sigurno je da će biti teško, ali bit će i njima."

20.20 | Iako je Hrvatska u posljednje vrijeme lagano rješavala pitanje pobjednika protiv Mađara, pamte se pobjede u borbi za broncu u Londonu na Olimpijskim igrama, kao i uvjerljivo slavlje na svjetskoj smotri u Španjolskoj, zadnje gostovanje u Mađarskoj ne možemo pamtiti po dobrome. Upravo je u Veszpremu slavila Mađarska rezultatom 30:28, a za Hrvatsku su tada nastupali Kelentrić, Alilović, Šprem, ali Goran, Zlaja Horvat, Vuković, Vori, Buntić, Duvnjak, Štrlek, Metličić, Anušić, Tonči Valčić, Bičanić i Zrnić, koji je bio najefikasniji sa sedam pogodaka.

Izbornik Slavko Goluža za ovu je akciju pozvao 16 igrača. Od vratara tako su tu Alilović i Šunjić, krila su Ninčević, Šprem, Horvat i Matulić, pivoti su Vori i Musa dok su na vanjskim pozicijama oporavljeni Lacković i Buntić, Kopljar, Gojun, Bičanić, Duvnjak i Nikola Špelić. Nema i dalje Štrleka i Čupića, koji su na dobrom putu oporavka, ali se na njih u reprezentaciji još uvijek ne računa, nema niti četvorice brončanih s ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva iz Španjolske, Marića, Mandalinića, Stepančića i vratara Ivića, a niti u ovim utakmicama izbornik ne računa na usluge Ivana Balića.

Samo za dva dana, u subotu u Areni slijedi uzvrat, Mađari gostuju u Zagrebu, što će biti prilika da hrvatska metropola ugosti rukometnu reprezentaciju po prvi puta nakon četiri godine i poraza u finalu Svjetskog prvenstva protiv Francuza.

20.17 |Večerašnji suparnici nalaze su kvalifikacijskoj Skupini 4, nalaze se na vrhu poretka s dvije pobjede iz prva dva nastupa, ispred Latvije, koja je u srijedu upisala prvu pobjedu, svladavši na svom terenu Slovačku 28:24. Slovaci su i dalje nakon tri odigrane utakmice bez osvojenog boda.

Dvoboj započinje u 20.30 sati.

20.15 | Srdačan pozdrav poštovani čitatelji, pred nama je kvalifikacijska utakmica hrvatske rukometne reprezentacije za odlazak na Europsko prvenstvo, koje je na rasporedu u siječnju iduće godine u Danskoj. Protivnik je Mađarska, koja je Hrvatskoj domaćin u Veszpremu, a tekstualni prijenos naravno možete pratiti na Sportnetu.

RukometReprezentacija
  • irilov05.04.2013. u 17:17
    katastrofalna igra vanjeske linije na postavljenu obranu. naravno, balić nam ne bi koristio. primimo 20 golova iz 30-ak šuteva ukupno, a zabijemo 18(?!?!?!) a strateg da ne valja obrana. valjda su tribali primit 12. jedan veliki trener iz jednog drugog sporta je rekao: odmalena su me učili da sam... [više na forumu]
    irilov
  • Obrisan korisnik05.04.2013. u 15:53
    tko je ono zamjena za balića?duvnjak ili vuković?hahahah bravo slavko
  • Obrisan korisnik05.04.2013. u 10:57
    e jebem ti sunce kad mi zabijemo 18 golova sve ti je jasno!!! ne valja obrana
  • Obrisan korisnik04.04.2013. u 22:29
    Ovakva igra je preslaba i za slabije ekipe od Mađara...a sastav neće sigurno biti bolji u subotu - to je jasno letimičnim pogledom na širi popis.
  • narada10804.04.2013. u 22:17
    zasto cudna utakmica? Madari su bili bolji, jer su - igrali rukomet. Nismo iskoristili Mirkove obrane i njihovo fulanje sa 9 metara, i to je to. U stvari su nam oni pokazali kako se igra obrana. Sudenje slabo, a navodno nam poslali iskusne suce, uz to nam jos poklonili onaj pogodak-odbijanac od... [više na forumu]