Filip Han • subota, 06.04.2013.

Novo kolo francuskog prvenstva donijelo je očekivanu pobjedu prvoplasiranog PSG-a, vrlo uzbudljivu utakmicu Toulousa i Nice koja je odlučena u posljednjim trenucima utakmice, visoke pobjede Bastie i aktualnog prvaka Montpelliera, daljnju krizu Troyesa i remi Sochauxa i Ajaccija...

Prvu subotnju utakmicu 31. kola francuskog prvenstva odigrali su Rennes i PSG. Parižani su u prvom poluvremenu imali nekoliko dobrih prilika, no siguran u tim situacijama bio je Benoit Costil. Ni domaći nisu bili bez prilika, no kao i gostima, udarce je spašavao vratar. PSG je stigao u vodstvo u 56. minuti zahvaljujući odličnoj individualnoj akciji Jeremyja Meneza koji je prošao nekoliko suparnika i postigao odličan pogodak, svoj treći prvenstveni.

Posao je u 90. minuti dovršio najbolji strijelac lige, Zlatan Ibrahimović. Zabio je glavom, nakon kontre Parižana, a asistent mu je bio David Beckham koji je ušao u igru na poluvremenu. Ibrahimoviću je to bio 26. pogodak ove sezone. PSG se ovom pobjedom odvojio na sedam bodova prednosti pred drugim Marseillem.

Uzbudljiva utakmica u Toulouseu otvorena je pogotkom Nice. Eric Bautheac već u prvoj minuti doveo je goste u vodstvo. Izjednačenje je stiglo već u osmoj minuti kada je zabio Wissam Ben Yedder. Toulouse je uspio i preokrenuti rezultat u 19. minuti akcijom koju je pogotkom završio Étienne Capoue nakon asistencije Ben Yeddera. Novo izjednačenje stiglo je u 40. minuti kada je drugi pogodak upisao Bautheac.

U 68. minuti Nica je ponovo stekla prednost nakon 12. ovosezonskog pogotka Daria Cvitanicha. Novu nadu domaćima donio je Ben Yedder u 90. minuti utakmice izjednačivši na 3:3. Nedugo zatim Alexy Bosetti dobio je crveni karton, čime se izjednačio broj igrača na terenu jer je u svlačionu već prije bio poslan Ali Ahamada. To ipak nije spriječilo Kevina Anina da postigne odlučujući pogodak u sudačkoj nadoknadi i postavi rezultat od 3:4.

Aktualni prvak Montpellier dočekao je Valenciennes. Domaći su igrači poveli u 18. minuti kada je glavom zabio Souleymane Camara. Valenciennes se vratio u igru u 40. minuti golom Ope Nguette te je rezultat došao na 1:1. Montpellier je stigao do nove prednosti u 60. minuti kada se u strijelce upisao Daniel Congre. Točku na i stavio je Younes Belhanda u 86. minuti za konačan rezultat od 3:1.

Bastia je upisala visoku pobjedu od 4:0 nad Brestom kod kuće. Otočani su poveli pogotkom Wahbija Khazrija u 41. minuti. Drugi gol bio je djelo Floriana Thauvina pet minuta nakon početka drugog poluvremena. Thauvin je drugi put zatresao mrežu u 71. minuti za 3:0, a četvrti je pogodak zabijen s bijele točke. Anthony Modeste bio je siguran izvođač nakon što je penal skrivio Joan Hartock i dobio izravni crveni karton.

U dvoboju posljednjih dviju momčadi lige Nancy je s minimalnih 1:0 porazio Troyes. Strijelac jedinog pogotka bio je Romain Grange. Bodove su u utakmici bez pogodaka podijelili Sochaux i Ajaccio.