Primera División, 30. kolo, 07.04.2013, 12:00 h
Celta Vigo
Celta Vigo 0:2 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Maj Gašparac • nedjelja, 07.04.2013.

Nogometaši Celte poraženi su na svojem terenu od momčadi Raya Vallecana, kojoj je pobjeda u Vigu bila prva u gostima u posljednja tri mjeseca. Hrvatski nogometaš Danijel Pranjić bio je u početnoj postavi Celte, a iz igre je izašao u 61. minuti...

Zahvaljujući pogocima Pitija u prvom i Andrija Delibašića u drugom poluvremenu Rayo Vallecano je osvojio tri boda kod Celte iz Viga i ostvario svoju prvu gostujuću pobjedu u posljednja tri mjeseca.

S ova tri osvojena boda Rayo je barem privremeno napredovao na osmo mjesto ljestvice, dok se Celta nalazi na pretposljednjoj poziciji i do kraja sezone očekuje ju teška borba za ostanak u ligi.

Gostujući nogometaši mnogo bolje su otvorili utakmicu i prvi put zaprijetili u petoj minuti preko Lea Baptistaa, ali njegov pokušaj nije bio uspješan. No, nedugo kasnije igrači Raya stigli su do vodstva. U 14. minuti Piti je iskoristio proigravanje Lassa i petom pospremio loptu u mrežu za vodstvo gostiju.

S tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a do pogodak za konačnih 0:2 Rayo je postigao u samoj završnici susreta. U 83. minuti Casado je ubacio s lijevog boka i u sredini pronašao Andriju Delibašića koji udarcem s ruba peterca udvostručuje prednost svoje momčadi.

Hrvatski nogometaš i član Celte Danijel Pranjić bio je u igri do 61. minute, a tada ga je zamijenio Michael Krohn-Dehli.

U sljedećem kolu Primere Rayo očekuje dvoboj s Real Sociedadom na domaćem terenu, a Celta gostuje kod Mallorce.