3. HNL Jug: Val odmakao na deset bodova, sedam golova u Makarskoj

Vedran Babić • ponedjeljak, 08.04.2013.

22. kolo 3. HNL Jug donijelo je povećanje prednosti vodećeg Vala nad ostatkom konkurencije na čak deset bodova. Velika se bitka zato vodi za drugo mjesto, na koje ozbiljno pretendira pet klubova...

Nogometaši Vala ostvarili su svoju 14. ovosezonsku pobjedu. Gostovanje u Kaštel Sućurcu kod Jadrana proteklo je rutinski, premda je pobjednika odlučio jedan jedini pogodak. U 29. minuti poslije kornera na pravom je mjestu u pravo vrijeme bio Jure Bašić. Bilo je to i jedino gostujuće slavlje u ovom kolu.

Tom je pobjedom Val povećao prednost na vrhu ljestvice na deset bodova pred drugoplasiranim GOŠK-om. Dubrovčani su poraženi u Ivanbegovini od Kamena 2:0. Strijelci su bili Ante Žužul u 54. i Hrvatin Gudelj u 87. minuti. Gosti su od 64. minute igrali bez isključenog Hodžića.

Kamen je sada treći s bodom manje od GOŠK-a, a isti broj bodova na četvrtom mjestu ima Zmaj iz Blata, koji se u Omišu mogao probiti do druge pozicije da je pobijedio. No na kraju se morao zadovoljiti remijem, što je s obzirom na kretanje rezultata, odličan uspjeh.

Omišani su dvama pogocima Jure Žilića u 50. i 52. minuti poveli 2:0, no gosti su do boda došli preko Nobila (80.) i Kaleba (85.).

S tri boda manje od Kamena i Zmaja slijede još jedan Zmaj, onaj makarski, te Hrvace. Makarani su na svom terenu u najefikasnijoj utakmici kola s 5:2 nadigrali Jadran LP. Matešan, Primorac, I. Rašić, D. Rašić i Šimić zabili su za domaće, a Krstičević i Dabić za goste.

Hrvace su također bile uspješne na svom terenu. S 3:0 su porazile fenjeraša Velebit. Već u sedmoj minuti bilo je 2:0 (Marunica, Stipić), a Bandalo je postavio konačan rezultat pet minuta prije kraja.

Andrija Milinković zabio je oba pogotka u pobjedi Neretve nad Zagorom (2:0), a Stanislav Vasilj sva tri za svoj Neretvanac protiv biogradskog Primorca (3:0). Konavljanin je pogotkom Grbešića iz 74. minute nadvisio Uskok 2:1.