3. HNL - Sjever: Kolo bez iznenađenja, gužva u gornjem dijelu tablice

Sportnet • ponedjeljak, 08.04.2013.

Konačni ishodi svih utakmica bili više-manje očekivani, ali pogledamo li rezultate kolo je bilo vrlo zanimljivo i dinamično. Čak tri utakmice završile su pobjedama domaćina 4:0, a po dvije utakmice završile su gostujućim pobjedama 1:2 i bez golova. Dvije vodeće momčadi, Mladost i Međimurje zadržale su isti razmak, dok se u gornjem dijelu tablice stvorila velika gužva od čak četiri momčadi s 31 osvojenim bodom.

Križevci su na domaćem terenu protiv Virovitice imali veliku priliku za potpuni priključak do mjesta koja osiguravaju ostanak, no nisu je iskoristili. Gosti su poveli već u osmoj minuti pogotkom Renata Karačića i s minimalnom prednošću završeno je prvo poluvrijeme. U 51. minuti virovitički nogometaši golom Vedrana Grubića zabijaju za 0:2 i domaćima su se na kraju morali zadovoljiti smanjenjem zaostatka u 63. minuti kad je strijelac bio Marko Đurec za 1:2. U zadnjoj minuti dosuđen je i kazneni udarac za Križevce, ali nisu iskoristili posljednju priliku za osvajanje boda.

Međimurje se u Virju kod pretposljednje momčadi do samoga kraja mučilo, da bi ipak sretno i spretno stiglo do tri boda. Podravac je dominirao i imao četiri stopostotne prilike da Čakovčanima uništi sve nade za mogućim naslovom prvaka, ali ništa od toga. A kad ne zabiješ - dobiješ, to se dogodilo i Virjanima. U 90. minuti Mustafa Menzil iskoristio je odličnu priliku i zabio za slavlje Međimuraca 0:1.

9 - Zdenko Lončarek (Croatia)

U ovom kolu također su dvije utakmice završile bez golova, a zanimljivo je da je Bjelovaru ovo već treća u nizu. Preloška Mladost je imala problema s igralištem te se utakmica protiv Bjelovara nije odigrala ni u Prelogu ni u Draškovcu, nego u obližnjem Hodošanu. Na neutralnom terenu obje momčadi su imale svoje izgledne prilike, ali rezultat je do kraja ostao 0:0. Druga utakmica koja je završila ovim rezultatom odigrana je u Svetom Martinu na Muri gdje je Polet ugostio Ivančicu, u ravnopravnoj igri momčadi su imale po jednu veliku priliku za pogodak. Poletu je gostujući vratar obranio udarac, dok su gosti u zadnjim minutama prebacili gol. Ivančica je u 79. minuti ostala s igračem manje na terenu jer je Denis Bochl, nezadovoljan odlukom glavnog suca istog opsovao za što mu je ovaj pokazao direktan crveni karton.

Koprivnica je uvjerljivo bila bolja od Slatine koja je na gostovanje stigla sa samo četrnaest igrača. Usprkos dominaciji domaćih, obrana gostiju popustila je tek u 38. minuti kad je za 1:0 zabio Filip Takač. U 49. minuti Marin Šestak povisuje prednost Koprivnice, koja je do kraja utakmice uz dva pogotka Denisa Živčeca potpuno nadigrala Slatinu i zasluženo pobijedila 4:0.

Croatia je u Grabrovnici produžila krizu Nedelišća, koje je već tri kola u nizu bez pobjede, ali i pogotka, sve je to rezultiralo padom na tablici. Tek što je utakmica počela domaćin je već imao prednost od 2:0, Ivan Presečan je strijelac bio u 2. minuti, a samo tri minute kasnije i Zdenko Lončarek postiže pogodak. Prvo poluvrijeme završilo je s 3:0, a strijelac trećeg pogotka bio je Vedran Celišćak u 38. minuti. U 67. minuti svojim drugim pogotkom posao je dovršio Lončarek za uvjerljivih 4:0.

Kao i Nedelišće, Podravina također proživljava teške dane, a to dokazuje i gostovanje u Ždralovima. Domaća Mladost povela je rano, u petoj minuti u strijelce se upisao Tomislav Pleić, pred sam kraj prvog dijela Mile Sučić u 43. minuti zabija za 2:0. Zanimljivo je da je u tim trenucima zbog učestalog prigovaranja na odluke suca s klupe za rezerve udaljen predstavnik domaćih Mate Sučić. Ludbrežani su u nastavku još i pomogli domaćinu, u 63. minuti Filip Holi postigao je autogol, a konačni rezultat postavio je Matej Bošnjak u 69. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Filip Sabol.

Najzanimljivije je bilo u Čakovcu, gdje je u goste stigao Graničar iz Kotoribe. Već u 7. minuti poveli su Čakovčani pogotkom Nenada Hanca iz kaznenog udarca, nakon toga sve je krenulo nizbrdo za njih. Gosti su u nastavku već u 47. minuti golom Matije Koseca izjednačili rezultat, a u 60. minuti potpuno preokrenuli na 1:2, strijelac je opet bio Kosec. U istoj minuti su domaći ostali s deset igrača jer je zbog drugog žutog kartona isključen Dino Koren.