3. HNL Zapad: Naprijed skočio na treće mjesto, Jedinstvo pobjeglo s dna

Igor Šestak • utorak, 09.04.2013.

Vremenski uvjeti dopustili su proteklog vikenda odigravanje samo tri utakmice 22. kola 3. HNL Zapad. Na svom terenu uspješan je bio tek Naprijed i pobjedom nad Novigradom skočio na treće mjesto, dok su se gostujućim pobjedama radovali nogometaši Jedinstva i Halubjana.

Klubovi 3. HNL Zapad ovoga proljeća imaju mnogo problema s vremenskim uvjetima i svojim travnjacima. U 21. kolu odgođene su tri utakmice koje će se odigrati krajem travnja, a proteklog vikenda odigrane su tek tri utakmice 22. kola, dok ih je pet odgođeno za 16. travnja. Na tri odigrane utakmice pala su samo četiri pogotka, a pobjedama su se radovali igrači Naprijeda, Halubjana i Jedinstva.

Naprijed iz Hreljina ugostio je na svom travnjaku Novigrad, slavio s 2:0 i uspeo se na tablici sve do trećeg mjesta. Bila mu je to treća pobjeda u posljednje četiri utakmice te trenutno ima bod više od Rovinja i Vinodola, koji ima i utakmicu manje. U prvih 45 minuta nije bilo mnogo akcije, a ni pogodaka. Tek u nastavku Naprijed je uspio slomiti otpor Novigrada, a za to se u 59. minuti pobrinuo Marko Lukačić. Idućih 30 minuta mreže su ponovno mirovale, a konačnih 2:0 postavio je Paolo Škulić minutu prije kraja susreta. Novigrad je ovim porazom ostao na 12. mjestu.

Važnu gostujuću pobjedu upisali su igrači Jedinstva na Pagu. Domaću Novalju pobijedili su s minimalnih 1:0 te s tri boda barem privremeno pobjegli s dna ljestvice. Fenjer su prepustili Nehaju, no Senjani imaju čak dvije utakmice manje od društva iz Nedešćine. Ipak, Jedinstvo se vratilo u borbu za ostanak u ligi i bodovno se poravnalo s Novaljom, a za to je najzaslužniji Tonči Miletić, strijelac jedinog pogotka u 47. minuti.

Na gostovanju su bili uspješni i nogometaši Halubjana. Također s 1:0 porazili su Orijent na Krimeji i popeli se u gornji dio tablice. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Mario Alilović u 88. minuti, samo 14 minuta nakon što je u igru ušao s klupe. Orijentu je ovo drugi uzastopni i četvrti poraz u posljednjih pet utakmica te trenutno zauzima deseto mjesto.

Sve ostale utakmice 22. kola igraju se 16. travnja, dok će se 13. travnja odigrati utakmice 23. kola.