Zimski sportovi

Branimir Korać • srijeda, 10.04.2013.

Bogat NHL program donio je niz neizvjesnih utakmica. Derbi večeri igran je u St. Paulu gdje su gostovali Blackhawksi i odnijeli minimalnu pobjedu. Slavili su i Pensi kod Caroline te Washington kod Montreala dok je novi poraz upisala Ottawa...

Blackhawksi nadigrali i Minnesotu

Chicago Blackhawksi upisali su još jednu pobjedu, ovaj put na gostovanju u St. Paulu. Ray Emery je stigao do drugog shutouta u zadnje tri utakmice, a njegova momčad je s 1:0 svladala i Minnesotu nakon što je to učinila i protiv Nashvillea.

Odlučujući trenutak dogodio se u 36. minuti kada je Marian Hossa iskoristio veliku pogrešku obrane Minnesote i donio svojoj momčadi prednost.

"Mislim da smo napravili dobre stvari na ledu u posljednje vrijeme. Jako sam sretan što sam dio ove momčadi, atmosfera je odlična i svi se osjećaju dobrodošli. Mislim da smo sjajna momčad, sa mnom ili bez mene", rekao je Patrick Sharp koji se vratio nakon ozljede ramena.

Inače, odličan posao odradila je i obrana Blackhawksa koja nije dopustila Minnesoti veći pritisak. Više problema imao je na drugoj strani Nicklas Backstrom čijih 30 obrana nije pomoglo Minnesoti.

Serija Washingtona nastavljena u Montrealu

Washington Capitalsi su uhvatili pravu formu i u travnju ne znaju za poraz. Noćas su imali teško gostovanje kod Montreala, međutim i njega su uspješno odradili i pobjedom 3:2 ostali su na vrhu svoje divizije.

Canadiensi su dobro otvorili utakmicu i to im je donijelo vodstvo nakon prve trećine zahvaljujući golu Larsa Ellera. Međutim, u drugih 20 minuta obrana na čelu s Careyem Priceom nije izdržala i Capitalsi su stigli do preokreta.

Prvo je zabio nezadrživi Alex Ovečkin za 1:1 da bi Eric Fehr donio Washingtonu vodstvo. Na početku posljednje dionice svoj prvi gol ove sezone postiže Jack Hillen, a u zadnje tri minute Eller smanjuje na 3:2 i vraća neizvjesnost. Pokušali su domaćini doći i do produžetka, međutim Michal Neuvirth je odradio jako dobro završnicu susreta. "Washington je odradio odličan posao blokiravši linije dok je s druge strane bio vrlo opasan po Pricea i dobrim udarcima stigao do pogodaka", priznao je nakon susreta trener Canadiensa Michel Therrien.

Pensi osigurali divizijski naslov

Pittsburgh je prva momčad koja je osigurala divizijski naslov ove sezone. Do njega je došla nakon što je u gostima svladala Carolinu rezultatom 5:3.

Momčad koja je odradila sjajan posao posljednjih tjedana razmjenama igrača, u Raleighu je bila bez Sidneya Crosbyja, Jamesa Neala i Krisa Letanga i dok bi za mnoge to bio nenadoknadiv gubitak, jaki Pensi su i bez njih stigli do pobjede.

Carolina je imala deset minuta prije kraja susreta prednost 3:2, međutim u svega 13 sekundi Pensi su napravili preokret golovima Beaua Bennetta i Evgenija Malkina da bi Pascal Dupuis i završnim sekundama samo stavio točku na i u praznu mrežu.

Preostale pogotke za Penguinse postigli su Robert Bortuzzo i svoj prvijenac u novoj momčadi Brenden Morrow dok su za Carolinu pogađali Joe Corvo, Bobby Sanguinetti i Riley Nash.

"Prioritet nam je bio osigurati divizijski naslov kako bismo bili nositelji u doigravanju. Mislim da je velika stvar što smo ga osigurali osam utakmica prije kraja ove skraćene sezone", rekao je trener Pensa Dan Bylsma.

Dallasu vrijedno slavlje u borbi za doigravanje

Dallas je stigao do važne pobjede protiv Los Angeles Kingsa 5:1 i tako ostao blizu momčadima koje se trenutno nalaze u krugu onih koji idu u doigravanje.

Iako su prije trade deadlinea ostali bez nekih važnih igrača, Starsi su nastavili u dobrom ritmu i stigli su do treće uzastopne pobjede.

Prva trećina je protekla u izjednačenoj igri u kojoj su gosti iz LA-a poveli preko Drewa Doughtyja da bi Alex Goligoski poravnao na 1:1. U drugoj trećini Los Angeles je napravio veliki pritisak, ali Richard Bachman je branio sjajno.

U posljednjoj trećini Dallas je bio na jednoj višoj razini, pio dva puta su zabijali Ray Whitney i probuđeni Vernon Fiddler i domaćin je visoko slavio 5:1.

"Bilo je sjajno ponovno braniti, 16 obrana u drugoj trećini mi je jako podiglo samopouzdanje. Međutim ono što je još važnije, to je i momčadi podiglo samopouzdanje i pokazao sam da mogu pomoći ako me zatrebaju", rekao je Bachman koji je zamijenio Karija Lehtonena nakon što se ovaj ozlijedio u prvoj trećini u svojoj 19. uzastopnoj utakmici u kojoj je startao.

Pad Senatorsa se nastavlja, St. Louis niže pobjede

Columbus Blue Jacketsi su potpuno nadigrali San Jose i visoko su slavili 4:0. Sergej Bobrovski je stigao do svog četvrtog shutouta u karijeri u utakmici u kojoj je skupio 30 obrana. Strijelci za Columbus koji su mnogi otpisali uoči sezone, bili su Matt Calvert, James Wisniewski, Ryan Johansen i Marian Gaborik.

Philadelphia je jedno od neugodnijih iznenađenja sezone, a novi poraz je stigao na gostovanju kod New York Islandersa 4:1. Velika prepreka za Flyerse bio je Evgeni Nabokov koji je obranio 26 udaraca, primivši gol tek jednom i to u sedmoj minuti kada je Jakub Voraček doveo Flyerse u vodstvo. Međutim, u nastavku susreta su se Islandersi posložili i otišli do pobjede 4:1 golovima Matta Moulsona, Michaela Grabnera, Johna Tavaresa i Caseya Cizikasa.

Slobodni pad Ottawe nastavljen je i u Tampi gdje je Lightning slavio 3:2 i nanio Senatorsima peti uzastopni poraz. Presudio je 26. ovosezonski gol Stevena Stamkosa koji je pet minuta prije kraja postavio konačnih 3:2.Inače, Senatorsi su poveli preko veterana Daniela Alfredssona, no domaćin je preokrenuo golovima Pierre-Cedrica Labrriea i Vincenta Lecavaliera da bi Guillaume Latendresse poravnao na startu posljednje dionice na 2:2.

Buffalo je zaradio još jedan udarac u borbi za doigravanje. Novi poraz je stigao na gostovanju kod Jetsa koji su slavili 4:1. Presudila je odlična druga trećina Winnipega u kojoj su Kyle Wellwood, Aaron Gagnon i Andrew Ladd odveli domaćina na 3:0. Smanjio je početkom posljednje dionice Kevin Porter, a u posljednjih 30 sekundi Blake Wheeler šalje pak u praznu mrežu za konačnih 4:1.

Tvrdu utakmicu odigrali su St. Louis i Nashville, dvije momčadi u različitim formama. Dok je St. Louis u seriji pobjeda, Nashville niže poraze, a tako je bilo i u ovom susretu. Blues je odnio pobjedu 1:0 golom Alexa Steena u drugoj trećini, Brian Elliott je stigao do shutouta s malih 15 obrana dok na drugoj strani Predatorsima nije pomogao niti raspoloženi Pekka Rinne s 26 obrana.