3. HNL Sjever: Međimurje svladalo Mladost (Ž) u derbiju kola

Sportnet • četvrtak, 11.04.2013.

Prvo proljetno kolo napokon je odigrano i donijelo nam je zaista mnogo pogodaka, čak četiri kaznena udarca te jedno isključenje. Derbi kola odigran je u Čakovcu i Međimurje se uspjelo približiti Ždralovljanima. Slatina je nakon poduže suše napokon ostvarila pobjedu, a ta rezultatska kriza kao da se širi virusom. Nedelišće ni u četvrtoj uzastopnoj utakmici nije postiglo pogodak, a kamoli došlo do tri boda. Zanimljiv susret je viđen i u Bjelovaru gdje je domaćin prosuo prednost od 2:0.

Uvjerljivo i potpuno zasluženo Virovitica je na domaćem terenu stigla do pobjede protiv Nedelišća. Filip Škaro načeo je mrežu gostiju u 22. minuti, a vratar Dario Novak bio je nemoćan u toj situaciji. Nakon toga mreže su mirovale sve do 70. minute kad se opet zatresla ona gostujuća, a strijelac pogotka za 2:0 bio je Kristijan Tadić. Trener domaćih u posljednjih pet minuta je obavio tri izmjene i gostima oduzimao vrijeme, a konačan rezultat postavio je Škaro svojim drugim pogotkom. Virovitica je tako proslavila treću uzastopnu pobjedu, dok Nedelišće ni na četvrtoj utakmici u nizu nije postiglo pogodak.

Po kišovitom vremenu odigran je derbi Varaždinske županije u kojem je Ivančica ugostila Podravinu iz Ludbrega. Takvi uvjeti bolje su odgovarali domaćima koji su već u 9. minuti poveli preko Dominika Božaka, no to je bilo sve što smo vidjeli od njih. Deset minuta kasnije Saša Hojski izjednačuje i bio je to i rezultat prvog poluvremena. Za preokret se pobrinuo Nikola Valjak pogotkom u 65. minuti, dok je Mate Milas pet minuta prije kraja potvrdio pobjedu Ludbrežana.

Lista strijelaca

20 - Nikola Valjak (Podravina)
18 - Mario Pavec (Mladost)
16 - Karlo Balent (Čakovec)
13 - Kristijan Tadić (Virovitica)
12 - Dominik Božak (Ivančica)
10 - Filip Škaro (Virovitica), Matija Kosec (Graničar)

Slatina je napokon došla do prvih bodova u proljetnom dijelu sezone, a ukupno gledajući prekinuli su i dugi niz od devet uzastopnih poraza. Žrtvu su pronašli u Graničaru iz Kotoribe u utakmici s čak tri dosuđena jedanaesterca. Gosti su poveli u 22. minuti kad je s bijele točke precizan bio Vilim Kos, zatim je uslijedio preokret domaće momčadi preko dva kaznena udarca, a oba je realizirao Arben Rušiti. Kotoripčane to nije pokolebalo te su golom Dalibora Gorupića izjednačili u 70. minuti. U posljednjih dvadeset minuta Slatina, tj. Matija Bubaš postiže dva pogotka za pobjedu 4:2.

Bjelovar je ugostio Čakovec i propustio veliku šansu za osvajanjem tri boda koja su im izmakla u šokantnoj završnici. U 12. minuti domaći su mogli povesti iz kaznenog udarca, no isti nije iskorišteni. Poveli su Bjelovarčani iz igre u 34. minuti pogotkom Ivana Planteka, a u 42. minuti Denis Nađ postavlja rezultat prvog poluvremena. Utakmicu su imali pod kontrolom sve do zadnjih nekoliko minuta kad su Čakovčani iznenadili sve prisutne gledatelje. U 84. minuti njihov najbolji pojedinac Karlo Balent smanjuje zaostatak na 2:1, dok u 89. minuti Andre Silva Batista zabija za izjednačenje i svojoj momčadi donosi bod na teškom gostovanju.

Sve oči bile su uprte u dvoboj odigran u Čakovcu gdje je drugoplasirano Međimurje dočekalo branitelja naslova i trenutnog lidera, Mladost iz Ždralova. Međimurci su, nakon kraće krize koja je ih je pogodila, opet pokazali da su oni ti koji zaslužuju promociju u višu ligu. Domaći su poveli u 67. minuti iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Gordan Golik. Pitanje pobjednika riješili su u 82. minuti kad za 2:0 pogodak postiže Daniel Vuković, a time je i razlika na tablici smanjena na samo tri boda zaostatka, samim time Mladost je propustila iskoristiti svoju prvu meč loptu.

Križevci su napravili jedan od većih podviga u ovom kolu te s minimalnih 1:0 uspjeli poraziti trećeplasiranu Croatiju iz Grabrovnice. Jedini pogodak na utakmici postigao je Stjepan Korenika u 16. minuti. Po prohladnom vremenu domaći su propustili još dvije izgledne prilike i zasluženo ostvarili pobjedu, vrlo važnu u borbi za opstanak za koji će se očito morati boriti do kraja sezone.

Podravac na svom terenu u Virju nije uspio pobijediti Polet koji sve više napreduje na tablici. Domaća obrana izdržala je pola sata, a tad je goste u vodstvo doveo Mateo Brezovački. U 61. minuti za konačnih 0:2 pogodak zabija Ante Begović koji niz neporaženosti svoje momčadi povećava na četiri utakmice.

Uz utakmicu odigranu u Slatini, najefikasniji su bili i Mladost iz Preloga i Koprivnica, a susret je odigran u Hodošanu. Već u 7. minuti za 1:0 je strijelac Stjepan Caban, a u 20. minuti rezultat prvog poluvremena postavlja Luka Dominić. U početnih deset minuta drugog dijela Caban i Dominić su svojim drugim pogocima udvostručili prednost Preložana. Gosti se probudili prekasno, u 62. minuti na 4:1 smanjuje Marko Kolaković, dok četiri gola prednosti domaćima u 76. minuti vraća Elvis Sabol. U 90. minuti Koprivnica je ostala bez Filipa Takača koji je isključen zbog dva žuta kartona.