GKK Šibenik siguran na putu prema A-1 ligi, na Baldekinu palo i Belišće

Ivana Jurica • četvrtak, 11.04.2013.

Građanski košarkaški klub Šibenik upisao je još jednu pobjedu u kvalifikacijama za A-1 ligu. Nakon Hermes Analitice na Baldekinu, odnosno Škrljeva u gostima (u produžecima), Šibenčani su pobijedili i Belišće, bilo je 87:73. Još je to jedan korak šibenske momčadi prema ulasku u viši rang.

GKK Šibenik – Belišće 87:73 (19:14, 28:16, 17:18, 24:25)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 500

Suci: Basarić, Roglić i Jurčević (svi Split)

GKK Šibenik: Junaković 13, Šarin 3, Mišić 9, Kalpić, Skorić 2, Blaće 4, Grgat 18, Vukičević 11, Čičin-Šain, Sandrić 5, Šamadan, Bašić 22
Trener: Jeronimo Šarin

Belišće: T. Gradinjan, Ikić, Soldo 18, Čamagajevac 2, Vidaković 20, N. Gradinjan, Markota, Mikulić 9, Preglej 17, Vezmarović, Bušić 7, Ivić
Trener: Antun Katalenić

Domaćini se odvajaju već na početku utakmice. U petoj minuti vode s 11:2, a nešto kasnije i 15:4. Sva četiri gostujuća koša postigao je Preglej, dok su za domaćine zabijali Bašić, Mišić i Vukičević. U seriju ulazi i šuter Belišća Soldo, pa se zahvaljujući njegovih osam koševa dolazi do 19:14 na kraju prve dionice igre.

Tricom Vidakovića gosti su došli do samo minus dva (19:17) na otvaranju druge četvrtine, ali Junaković nije dozvolio da dođu do egala. Poslije trice Sandrića u 17. minuti GKK Šibenik ponovno je došao do dvoznamenkaste prednosti (36:25). Pred kraj poluvremena imali su Šibenčani i +19 (47:28), ali Bušić je postigao koš za 47:30 nakon 20 minuta igre.

Serijom 8:0 gosti u 23. minuti dolaze do 49:38. Ali drže domaćini svoju dvocifrenu prednost, ne dopuštaju gostima da se približe i susret ponovno vrate u neizvjesne vode. Rezultatom 63:48 ušlo se u zadnju četvrtinu.

Bašić s osam koševa u nizu svojoj momčadi donosi vodstvo od +18 (76:58), ali dvije nove trice Vidakovića u 37. minuti vraćaju goste na minus deset (79:69). Dalje od toga momčad Antuna Katalenića nije mogla, na drugoj strani precizni su Bašić i Grgat, za potvrdu nove pobjede, za konačnih 87:73.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Bašić s 22 i Grgat s 18 koševa, dok su goste predvodili Vidaković s 20 i Soldo s 18 koševa.

GKK Šibenik vodeća je momčad ovih kvalifikacija, s maksimalne tri pobjede nakon četiri kola (u prvom kolu bili su slobodni). U sljedećem ih kolu, u utorak, očekuje gostovanje kod Čakovca.

• Obrisan korisnik13.04.2013. u 00:26
    Gledao sam Grgata i prije ali ne uzivo (hvala bogu)...mene zabole koljena kad ga vidim kako trči :)
  • Obrisan korisnik12.04.2013. u 12:26
    Evo Šibeniku i drugi prvoligaš !! A ima i nekih koji su napokon gledali Grgata. Evo nikad nije kasno.
  • Obrisan korisnik12.04.2013. u 10:24
    Šibenik ide prema A-1 ligi igraju najbolju košarku i zaslužili su da igraju viši rang natjecanja
  • Obrisan korisnik12.04.2013. u 00:37
    Ivan Grgat - kralj...kad vidim covjeka kako trči, smijem se do besvjesti ;)
  • loozer12.04.2013. u 00:08
    Je sposban je imat dva prvoligaša u ovoj košarkaškoj močvari i bjedi, s tim da taj jolly koji ulaže fine novce ne može dobit splita u gostima koji je igrao sa mladim snagama bez pomoći 5 starijih igrača....tolko o kvaliteti A-1 lige