Real Betis
Real Betis 3:3(1:3) Sevilla
Sevilla

Maj Gašparac • petak, 12.04.2013.

Nogometaši Seville odigrali su neodlučeno u gradskom derbiju s Betisom. Konačan rezultat utakmice bio je s 3:3, a dva pogotka u tom dvoboju postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Sevilla je zahvaljujući njemu i Negredu do 33. minute stvorila prednost od tri pogotka, no Betis je do kraja susreta uspio poravnati rezultat…

Nogometaši Seville izvrsno su započeli utakmicu protiv gradskog rivala i stigli do vodećeg pogotka nakon sedam minuta igre. José Antonio Reyes je proigrao hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića koji je iz teške pozicije svladao vratara Betisa Adriána i doveo svoju momčad u prednost. Nogometaši gostujuće ekipe nastavili su nakon toga s dobrom igrom, a blizu udvostručavanja svoje prednosti bili su u 18. minuti, kada je nakon Rakitićevog ubačaja pucao Álvaro Negredo, ali njegov pokušaj vratar Betisa skreće u vratnicu.

v

No, Sevilla je uspjela udvostručiti svoju prednost samo jednu minutu kasnije. Svoj drugi pogodak tada je postigao Ivan Rakitić, koji je pogodio iz dobre pozicije nakon nespretne reakcije braniča domaće momčadi. Rezultat 0:2 stajao je na semaforu nešto manje od pet minuta, kada je Sevilla postigla i svoj treći pogodak.

Gol za vodstvo Seville od 3:0 djelo je Negreda, koji je bio precizan nakon što mu je asistirao Reyes. No, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Domaći nogometaši nisu se predali i dvije minute prije odmora uspjeli su smanjiti svoj zaostatak, a strijelac je bio Dorlan Pabón.

Nogometaši Seville dobro su započeli i drugo poluvrijeme, te je u početnim minutama nastavka Rakitić imao dvije prilike za novi pogodak, no nije bio uspješan. Ali, ubrzo je mnogo uspješniji bio Betis.

Prvo je u 54. minuti Rubén Castro iz jedanaesterca smanjio na 2:3, a dvije minute kasnije vezni igrač Seville Gary Medel je dobio izravan crveni karton zbog udaranja Josea Canasa.

Zatim je usjedio veliki pritisak domaćih nogometaša, koji su nastojali iskoristiti brojčanu prednost na terenu i stići do izjednačujućeg pogotka. Verdiblancosi su prijetili preko Pabona i Benata, a obrana Seville je izdržala do 89. minute kada je Igiebor pogodio za konačnih 3:3.

• Obrisan korisnik13.04.2013. u 05:37
    uffffffffff kakva tekma veceras, odlicno !!
  • Obrisan korisnik13.04.2013. u 05:18
    Bravo za Rakitića, veliki njegov tjedan, oženio se i zabio dva gola u gradskom derbiju! Betis je zaslužio bod, iako su gubili 0:3 nisu se predavali i drugo su poluvrijeme bili daleko bolji.
  • Vugi713.04.2013. u 02:36
    Bravo Raketa!! Ja ti ne želim ostanak u Sevilli jer si igrač za ligu prvaka i sigurno ima mjesta za tebe i u jačoj momčadi nego što je to Sevilla.