MAXtv Prva liga, 27. kolo, 13.04.2013, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Andrej Burilo, Dalibor Conjar, Hrvoje Barišić i Ante Vučemilović (svi Osijek)

Lokomotiva u nastavku pregazila Slaven Belupo i došla na treće mjesto

S Maksimira:Ante Dubravac • subota, 13.04.2013.

U sklopu 27. kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive su dočekali Slaven Belupo. Nakon izjednačenih prvih 45 minuta domaćini su odličnom igrom potpuno razbili goste iz Koprivnice i došli do uvjerljive pobjede.

Nakon što su tijekom tjedna poraženi u Koprivnici od Hajduka u prvom susretu polufinala Kupa nogometaši Slaven Belupa gostovali su kod Lokomotive koja je u svom posljednjem nastupu također doživjela poraz.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj borbi koja se uglavnom odvijala na sredini terena, a obje momčadi su pokušavale zaprijetiti vratarima udarcima iz daljine. U 19. minuti Glavica je došao do jedne lopte u šesnaestercu domaćina, poslao povratnu loptu na koju je natrčao Pilipović međutim taj udarac je blokirala domaća obrana.

Prvu pravu priliku domaćini su imali u 30. minuti kada je Bručić s lijeve strane uputio centaršut koji dolazi do Kramarića čiji pokušaj iz blizine odlazi preko gola.

U 36. minuti u odličnoj se poziciji našao Šitum, ali ni on nije precizan već puca visoko preko gola. Pet minuta kasnije Jugović je na centru uzeo jednu loptu, povukao nekoliko metara i odlično pronašao Glavicu koji kreće sam prema vrataru Lokomotive, ali Picak zaustavlja njegov udarac. Prije odlaska na odmor još je jednu priliku imao Kramarić, ali nije dobro reagirao na centaršut koji je uputio Bručić.

Bolji ulazak u nastavak susreta domaćini su naplatili u 49. minuti kada je centaršut Borasa u vlastitu mrežu skrenuo Jurica Pranjić. Šest minuta kasnije već je bilo 2:0 za domaćine. Antolić je pronašao Barbarića koji glavom pogađa za 2:0.

Gotovo svi napadi Lokomotive odvijali su se po desnoj strani od kuda je Kramarić u 61. minuti poslao prizemnu loptu na gostujući peterac gdje se nalazi Marko Pjaca koji postiže novi pogodak za domaćine. Muke za Slaven Belupo su se nastavile četiri minute kasnije kada asistenciju Ivana Peke koristi Kramarić i postiže svoj 15. prvenstveni pogodak.

Za novi pogodak domaćinima je trebalo samo pet minuta. Peko dobro reagira u gužvi i zabija za 5:0. Prvi pokušaj gostiju gledatelji su vidjeli u 75. minuti kada Picak zaustavlja dobar udarac Davora Vugrinca.

Do kraja susreta ritam igre je potpuno pao, gosti su pokušavali doći barem do počasnog pogotka, ali je domaća obrana zaustavljala sve napade bez većih problema sve do prve minute sudačke nadoknade kada za konačnih 5:1 zabija Mario Barić.

U idućem kolu Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Hajduk dok će Lokomotiva gostovati na Kantridi.

• Obrisan korisnik14.04.2013. u 18:27
    izgleda da je kriza zahvatila debelo i Podravce.Nadam se da će se što prije izvući
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 00:55
    sad mi tek ima smisla zašto su dali ferenčini otkaz, da se opuste i ne nadaju bodovima, nešto poput godišnjeg.
  • Obrisan korisnik13.04.2013. u 21:21
    lokomotiva igra odlično, iako su učinili prvenstvo ne regularno i po nikakvoj logici ne bi trebali biti prvoligaš
  • Tizzou13.04.2013. u 21:06
    Pa kaj se ovom Slavenu desilo ja ne kužim, od jednog od glavnih pretendenata za Europu postali kanta za napucavanje lokomotivi... još bi se mogli u borbu za ostanak uključit -.-