Zagreb bez poena u produžetku, Splitu vrijedna pobjeda u Trnskom

Branimir Korać • nedjelja, 14.04.2013.

Košarkaši Splita odnijeli su vrijednu pobjedu s gostovanja u Trnskom gdje su svladali momčad Zagreba 88:76 nakon produžetka. Rezultat nakon 40 minuta bio je 76:76 da bi u produžetku Zagreb ostao bez ijednog poena i gosti odnijeli pobjedu...

Ponovno značajno oslabljeni Splićani bez svojih najiskusnijih igrača gostovali su kod Zagreba, ali i takvi su uspjeli doći do pobjede. Za nju im je trebao produžetak, nakon 40 minuta bilo je 76:76, a u dodatnih pet minuta Zagreb je potpuno pao, Split dobiva to razdoblje igre s glatkih 12:0 i uzima pobjedu.

Mravi su imali velika očekivanja od ovog susreta i željeli su doći do pobjede i pokazati da se mogu suprotstaviti momčadima koje su igrale ABA ligu ove sezone. Ipak, Split je bio taj koji je većinom kontrolirao rezultat iako je Zagreb konstantno bio za petama.

U neizvjesnoj završnici obje momčadi su imale priliku doći do pobjede, međutim nedostajalo je kod jednih i drugih mirnoće za takvo što.

Zagreb je dobro otvorio utakmicu i na početku druge četvrtine serijom 9:0 stigao je do svoje najveće prednosti na susretu 30:23. Ipak gosti preko Reinholta, Kraljevića i Siriščevića smanjuju zaostatak na svega dva poena i vraćaju se u utakmicu.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Zagreba 40:39 nakon što je u posljednjim trenucima prvog dijela Ivan Novačić položio za vodstvo Jusupove momčadi.

U drugom poluvremenu su se momčadi izmjenjivale uz vodstvu sve do početka posljednje četvrtine kada se Split uz dobru partituru Paola Marinellija odvaja na 66:60. Kratko je to trajalo, Zagreb je iskoristio nekoliko lošijih napadačkih reakcija Splita i pet minuta prije kraja poravnao na 66:66.

Na ulasku u završnicu Split je imao prednost 75:74, Sobin je napravio peti prekršaj, ali Segarić ubacuje samo jedno slobodno bacanje za poravnanje. Zagreb je mogao i povesti, ali šut Žganeca blokirao je Kraljević da bi na drugoj strani Siriščević ponovno ubacio samo jedno bacanje.

Zagreb je dobio veliku priliku za preuzimanje vodstva u samom finišu, međutim Krapić nije precizan, zatim Novačić uzima skok u napadu uz prekršaj Reinholta i odlazi na liniju slobodnih bacanja. Ubacio je samo prvo bacanje, Split je dobio priliku završiti posao, ali niti Katić na drugoj strani nije precizan.

Na semaforu je stajalo 76:76 i otišlo se u produžetak gdje se gosti odmah odvajaju, Zagreb forsira šut za tri poena kako bi se vratio u igru, ali ne može ništa pogoditi i gosti slave 88:76.

Split su predvodili Josip Sobin s 19 poena i pet skokova, Ivan Siriščević s 18 poena i devet skokova, Toni Katić s 13 poena, šest skokova i pet asistencija te Filip Kraljević s deset poena, 11 skokova i pet blokada. Kod Zagreba Miralem Halilović je ubacio 18 poena uz 11 skokova, a Ivan Novačić 17 poena uz sedam skokova.

• Obrisan korisnik14.04.2013. u 22:07
    Jel ti vidiš statistiku? Pa svaki ima po par izgubljenih lopti,šta sad....Marinelli je i osvojio 3 lopte,to ne spominješ. Dobra partija s obziron na godine
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 21:52
    opet Marinelli pristojna minutaža i 3 izg.lopte..kredit dakle opet...Markulin opet na klupi mora da je nešto autoritativnom treneru odgovorio pa ga ovaj kažnjava...sve u svemu odlično za pobjedu
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 18:58
    Moguće je da je sve istina što piše. Ali vidljivo je veselje i zloba. I to da ne podnose Vuju. Vjerovatno im Vujo neda ni blizu kluba. Nemogu ljudi na miru trgovati zbog tog Vuje. Ja bi rekao da je to to.
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 18:12