Kiel nadigrao Flensburg i okitio se naslovom pobjednika DHB-Pokala

Igor Šestak • ponedjeljak, 15.04.2013.

Rukometaši Kiela pobjednici su DHB Pokala za sezonu 2012./2013. U finalu su s 33:30 bili bolji od Flensburga, a do pobjede su došli zahvaljujući fantastičnoj igri i velikom preokretu u prvoj polovici drugog poluvremena. U svojim vitrinama Kiel sada ima devet trofeja namijenjenih pobjedniku Kupa, a do kraja sezone pokušat će doći do još dva naslova.

Nakon što su u subotu preko Melsungena i HSV-a izborili finale DHB-Pokala, Kiel i Flensburg su u nedjelju odmjerili snage za prvi trofej sezone. U zanimljivoj utakmici slavio je Kiel rezultatom 33:30, nakon što je u velikom preokretu nadoknadio pet pogodaka zaostatka. Junaci Kielove pobjede bili su Thierry Omeyer i Gudjon Valu Sigurdsson.

U O2 Areni u Hamburgu Flensburg je na početku utakmice poveo s 2:0, a Zebre su do prvog pogotka stigle tek u petoj minuti. Ipak, u prve 22 minute utakmice igralo se sasvim izjednačeno i rezultat je nakon tog perioda bio 10:10. Tada se napad Kiela uspavao, a Flensburg je odigrao nekoliko sjajnih minuta i stigao do prednosti od 15:10. Na poluvrijeme je otišao sa 16:12.

Alfred Gislason, trener Kiela: "Na poluvremenu je svatko znao što mora učiniti bolje. Nakon lošeg prvog poluvremena, igrači su me u nastavku oduševili. Igrali smo odličan rukomet, i u napadu i u obrani, a sada sam vrlo sretan zbog osvojenog trofeja."

Alfred Gislason nakon prvih 30 minuta nikako nije mogao biti zadovoljan, no štogod da je rekao svojim igračima u poluvremenu - urodilo je plodom. U prvih 13 minuta nastavka Kiel je zabio čak devet golova, a primio je samo jedan. Obrana Zebri djelovala je nesavladivo, a lopte koje su prošle kraj bloka zaustavljao je Omeyer.

Flensburg je u 47. minuti došao na dva pogotka zaostatka, ali to je bila posljednja takva situacija. Igrači Kiela brzo su vratili prednost na četiri pogotka, a pitanje pobjednika riješili su u 54. minuti kada su poveli s 29:24. Flensburg je u završnim minutama smanjio svoj zaostatak, ali za preokret je bilo kasno.

Deveti put u svojoj povijesti i treći put zaredom Kiel je osvojio DHB-Pokal, a u nastavku sezone ima priliku ponoviti prošlogodišnje uspjehe kada je osim Kupa osvojio i Bundesligu i Ligu prvaka. Sedam kola prije kraja Bundeslige ima tri boda prednosti pred Rhein-Neckar Löwenom, dok će u četvrtfinalu Lige prvaka igrati protiv Veszprema.

Za pobjedu u finalu najzaslužniji su Omeyer sa 16 obrana i Sigurdsson sa sedam pogodaka. Šest pogodaka postigao je Daniel Narcisse, a mrežu Flensburga po pet su puta pogađali Filip Jicha, Aron Palmarsson i Marko Vujin. Flensburgov vratar Mattias Anderson skupio je 12 obrana, dok su među napadačima najraspoloženiji bili Thomas Mogensen s devet i Steffen Weinhold s pet pogodaka.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507