Sjevernoirski "krvnik Cibalije" osvojio naslov prvaka, Celtic kroz produžetak do finala

Borna Rupnik • ponedjeljak, 15.04.2013.

Momčad Cliftonvillea okončala je 15-godišnje čekanje na prvenstvenu titulu u Sjevernoj Irskoj, dok se škotski Celtic provukao u finale domaćeg Kupa...

Aktualni prvak Sjeverne Irske, momčad Linfielda, oprostio se od svoje krune porazom kod novopečenog prvaka Cliftonvillea. Pogodak kapetana McMullana u sudačkoj nadoknadi s bijele točke za konačnih 3:2 stvorio je Cliftonvilleu nedostižnu prednost na vrhu poretka, 14 bodova četiri kola prije kraja natjecanja.

Cliftonvilleu, koji je 2010. godine izbacio vinkovačku Cibaliju u drugom pretkolu Europske lige, to je ukupno četvrti naslov prvaka u 134 godine dugoj povijesti kluba. Pritom je nastavio lov na trostruku domaću krunu, s obzirom da je već osvojio liga-kup, a igra i finale Kupa protiv Glentorana.

U finalu Škotskog kupa zaigrat će velikan iz Glasgowa, Celtic, koji se u polufinalu namučio protiv Dundee Uniteda. U dramatičnom dvoboju odluka je pala tek u produžetku, a čovjek odluke postao je pričuva Stokes, strijelac za 4:3.

Suparnik za trofej bit će im Hibernian, koji je također u produžetku svladao momčad Falkirka.