3. HNL: Tekstilac naletio "na volej" Segesti, Trnje zapelo u Dubravi

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.04.2013.

22. kolo 3. HNL Središte Segesti je donijelo povratak na pobjedničke staze nakon što je u prošlom kolu poražena u Trnju. Tekstilac je bio taj koji je stradao na Gradskom stadionu u Sisku, a Trnje nije uspjelo zadržati korak sa Segestom odigravši tek neriješeno u Dubravi...

Nogometaši Bistre vratili su se na pobjedničke staze. Dva posljednja neuspjeha nisu ih pokolebala i protiv Maksimira su ponovno bili na visini zadatka. Slavili su rezultatom 3:1 u susretu u kojem su sve riješili u drugih 45 minuta. Gotovo 55 minuta izdržao je Maksimir bez primljenog pogotka, a onda Barić dovodi goste u vodstvo. Ubrzo je prednost povećao Bernard Gulić s 11 metara da bi Rašić u završnici riješio pitanje pobjednika. Sve što su gosti uspjeli napraviti bilo je smanjenje na konačnih 3:1 preko Zubčića.

S dobrim igrama nastavila je momčad Stupnika koja je gostovala kod Gaja i minimalno slavila 1:0. Stupničani su tako nastavili niz neporaženosti, a pobjedu u ovom susretu donio im je Ivan Zelenika golom u 39. minuti koji je dodatno zabetonirao momčad Gaja za dno ljestvice.

Pobjednika nije bilo u Grabi gdje je Trešnjevka ugostila momčad Lekenika. Nakon dugačke serije bez pobjede, Lekenik je u prošlom kolu stigao do tri boda, međutim nije uspio ući u pobjednički niz protiv jedne od lošijih momčadi lige. Daniel Pilić je sačuvao mrežu nedirnutom i susret je završio bez pogodaka.

Strmec se loše proveo u Samoboru gdje je inkasirao pet golova. Domaćin je ubilježio uvjerljivu pobjedu 5:1 koja je goste još malo pogurnula prema izlaznim vratima 3. HNL. Golijada domaćina otvorena je u 23. minuti kada je Filip Brdarić doveo Samobor u vodstvo da bi isti igrač početkom drugog dijela povisio na 2:0. Ubrzo su poentirali i Matej Ivkovčić i Filip Puškarić da bi u 83. minuti Filip Pluščec postigao tek utješni pogodak za Bedeničane. Konačnih 5:1 postavio je u 85. minuti Matija Grgečić.

Dva pogotka viđena su u Vrapču gdje je istoimeni domaćin remizirao 1:1 protiv Dugog Sela. U jednom od najzanimljivijih dvoboja kola gosti su poveli u 25. minuti golom Ćirila Guje, no prednost su zadržali tek desetak minuta kada je Goran Petković bio precizan iz kaznenog udarca za konačnih 1:1.

Nakon što je u prošlom kolu poražena na gostovanju kod Trnja 5:2, Segesta se na svom travnjaku iskalila na Tekstilcu. Momčad Pide Vidovića upisala je visoku pobjedu 5:0 i tako učvrstila vodstvo na ljestvici. Gosti su izdržali 23 minute, a onda je Viktor Špišić doveo Segestu u vodstvo. Četiri minute kasnije već je bilo 2:0, ovaj put je precizan bio Igor Prijić iz kaznenog udarca. Milosti za goste nije bilo niti u nastavku susreta, Segesta je postigla još tri pogotka i preko Marija Garbe, Marka Ćurića i Albana Morine došla do vrlo visoke pobjede.

Trnje je bilo na rubu poraza na gostovanju kod Dubrave, međutim uspjelo je izvući bod. Dubrava je odlično otvorila utakmicu i već u trećoj minuti povela preko Martina Maloče da bi Trnje u 20. minuti izjednačilo golom Marka Tadića. Ipak, prednost na odmoru imali su domaćini zahvaljujući golu Marka Brekala. U nastavku susreta Trnje je pokušavalo doći do novog poravnanja, međutim u 80. minuti prima i treći gol. Kada je Serafin Palić povisio na 3:1, činilo se da je utakmica riješena, međutim u 87. i 90. minuti Trnje preko Filipa Bojića i Martina Magdića ipak dolazi do poravnanja.

Podjela bodova viđena je i u Kurilovcu gdje je Udarnik ugostio momčad Vrbovca. I ovdje je domaćin imao prednost, ali gosti su se uspjeli vratiti i na kraju neporaženi otići kući. U 57. minuti Udarnik je poveo iz kaznenog udarca golom Mateja Dumbovića, no tri minute kasnije Tomislav Borovčak vraća stvari na početak i poravnava na 1:1 što je bio i konačan rezultat susreta.