3. HNL Sjever: Uvjerljive pobjede domaćina, samo lider pobijedio u gostima

Sportnet • utorak, 16.04.2013.

Napokon je jedno proljetno kolo odigrano po uvjetima koje priliče tom dobu, a očito je sunce dobro djelovalo i na igrače koji su bili vrlo efikasni. Postignuto je ukupno 27 pogodaka, a samo je jedna utakmica završila praznih mreža. Domaćim momčadima pripalo je šest pobjeda i to vrlo uvjerljivih, u preostale dvije utakmice Međimurje je doma kiksalo protiv posljednjeplasirane momčadi na tablici, a Mladost (Ž) je to iskoristila pobjedom u Kotoribi.

Susret između Virovitice i Čakovca gotovo da i nije imao rezultatsku neizvjesnost, domaćin je s tri pogotka u prvih 15 minuta sve riješio. Već u 3. minuti gol za 1:0 zabija Filip Škaro, zatim se u 6. i 14. minuti u strijelce upisao i Kristijan Tadić koji je s ta dva pogotka postavio rezultat prvog poluvremena. Iako u današnjem svijetu klubovi ni s 3:0 nisu sigurni, drugo poluvrijeme bilo je samo formalnost, a potpuno zasluženu pobjedu Virovitice potvrdio je Vedran Grubić u 82. minuti zabivši za 4:0.

Derbi kola odigran je u Ludbregu gdje su se sastali trećeplasirana Podravina i četvrtoplasirana Croatia iz Grabrovnice. Obrana gostiju popustila je tek u 43. minuti kad je pogodak za Ludbrežane postigao Nikola Valjak, koji se učvrstio na prvom mjestu liste strijelaca. Grabrovničani su se dobro držali sve do završnice kad je domaćin ipak prelomio utakmicu u svoju korist. U 77. minuti za dva gola prednosti gol zabija Nikola Pomper, dok u zadnjoj minuti Saša Hojski postavlja konačnih i naizgled uvjerljivih 3:0.

Nedelišće je u susretu dvaju međimurskih momčadi ugostilo Polet, a utakmici je prisustvovalo 400 gledatelja. Domaćin je imao inicijativu i posve uspio u svojoj namjeri da prekine niz bez pobjede i pogotka, sve je počelo vrlo rano, već u drugoj minuti Saša Mihalic je iz slobodnog udarca zabio pogodak. U 45. minuti Nedelišće je povelo 2:0, udarac iz kuta izveo je Davor Piškor, a u skoku je najviši bio Ivan Jarić koji je glavom loptu poslao u mrežu, gosti su odmah okupirali suca smatrajući da se radi o prekršaju u napadu, no samo su zaradili dva žuta kartona. Nakon što je asistirao za drugi, Piškor je zabio treći pogodak, u zadnjim sekundama utakmice iz slobodnog udarca je bio precizan za 3:0.

Lista strijelaca

21 - Nikola Valjak (Podravina)
18 - Mario Pavec (Mladost Ž.)
16 - Karlo Balent (Čakovec)
15 - Kristijan Tadić (Virovitica)
14 - Dominik Božak (Ivančica)

Uvjerljiva je bila i Ivančica na svojem terenu protiv Koprivnice koja se morala zadovoljiti samo s jednim pogotkom, jer do bodova nisu mogli. U 8. minuti kazneni udarac je za 1:0 realizirao Neven Pađen, nakon toga nije prošlo ni deset minuta, a domaćin već preko Darija Ribića povisuje vodstvo. Na sljedeći pogodak čekalo se do 68. minute kad je Dominik Božak riješio utakmicu, a isti je igrač u 85. minuti zabio svoj drugi gol za visokih 4:0. Gostima je tako pripao samo počasni pogodak kojeg je postigao Nino Brcković u 87. minuti.

Sličan scenarij viđen je i u Slatini gdje je gostovala Mladost iz Preloga, a domaćin stigao do druge proljetne pobjede. Vrlo mlada domaća momčad povela je u 35. minuti pogotkom Arbena Rušitija, a samo dvije minute kasnije Goran Kizivat zabija za 2:0, što je i rezultat poluvremena. U nastavku su također tek u zadnjih deset minuta viđeni golovi, u 82. minuti Rušiti postiže pogodak za 3:0. Zatim u 89. minuti Preložani zaostatak smanjuju golom Sandija Magdalenića, no nije prošlo ni 60 sekundi, a Slatina je opet imala tri gola prednosti, za konačnih 4:1 zabio je Marko Hanzić.

S istim rezultatom završena je još jedna utakmica, Bjelovar je kod kuće očekivano slavio protiv Podravca iz Virja. Gostujući igrači nisu se najbolje snašli te su već nakon deset minuta igre imali zaostatak od tri gola. Za domaće je već u 3. minuti pogodak postigao Ilija Jurić, a gosti si nisu pomogli ni autogolom kojeg je u šestoj minuti postigao Alen Grivić, da bi samo dvije minute kasnije Ivan Plantek zabio za visokih i vrlo ranih 3:0. Drugi pogodak Virjana, odnosno prvi u njihovu korist zabio je Antonijo Grgić u 79. minuti, no već u 83. minuti Jurić svojim drugim pogotkom zaključuje utakmicu.

Pomalo neočekivano, jedina utakmica bez postignutih pogodaka bila je ona između Međimurja i Križevaca. Fenjeraš je u Čakovcu odigrao vrlo zrelu i hrabru utakmicu i dao do znanja da borba za ispadanje još nije gotova. S druge strane, Međimurje može žaliti za ovom pobjedom jer ovom podjelom bodova pobjeda protiv Mladosti iz Ždralova je otišla u zrak.

Upravo je Mladost (Ž) ostvarila jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu, Graničar je u Kotoribi pao bez ispaljenog metka. Gosti iz Ždralova su sve riješili već u prvom poluvremenu, u 29. minuti iz slobodnog udarca pogodak je postigao Mile Sučić, a strijelac za 2:0 u 38. minuti bio je Tomislav Pleić koji je najbolje iskoristio gužvu pred golom Graničara. Kiksom Međimurja opet su pobjegli na pet bodova prednosti za koju su potrebne najmanje dvije utakmice da bi se dostigla.