3. HNL Istok: Slavonija se vratila pobjedama i povećala svoju prednost, BSK kiksao u Otoku

Josip Piršljin • utorak, 16.04.2013.

Nakon poraza od Marsonije u prošlom kolu, vodeća Slavonija vratila se pobjedama u 22. kolu na trećeligaškom Istoku. Time je povećala svoju prednost na vrhu i pobjegla BSK-u na osam bodova s istim brojem utakmica do kraja sezone. Momčad iz Bijelog Brda nije uspjela slaviti u Otoku.

Lider prvenstva nastavio je pobjeđivati i odmaknuo se prvom pratitelju na vrhu ljestvice. Slavonija je pred svojom publikom ugostila Bedem i svladala ga s 2:0. U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle niti na jednoj strani, a Požežani su poveli u 69. minuti kada je precizan bio Josip Martinović. Desetak minuta prije kraja konačan je rezultat postavio isti igrač i momčad iz Ivankova napustila je Požegu poražena 2:0.

BSK nije uspio pratiti Slavoniju u osvajanju tri boda i ostati joj koliko-toliko blizu. Sastav iz Bijelog Brda remizirao je u Otoku kod istoimenog domaćina i sada zaostaje za Požežanima osam bodova, a upravo je toliko utakmica ostalo do kraja tekuće sezone. Otok je dva puta vodio golovima Zorana Šera, a BSK se dva puta vraćao nakon pogodaka Dine Krole i Nemanje Dorića, te je susret završen 2:2.

Osječka Olimpija se polako diže s dna tablice i ide prema sredini. U zadnje četiri utakmice uzela je deset bodova, a zadnji je stradao Graničar. Mateo Miličić je na igralištu Olimpije doveo svoju momčad u vodstvo u 59. minuti, a ubrzo je poravnao Ivan Breškić. Ipak, Županjci su izgubili jer su primili gol u 93. minuti, a strijelac za Osječane bio je Filip Lončarević.

Oriolik je na svom travnjaku ugostio Belišće, ali na susretu nije bilo golova, pa niti pobjednika. Momčad iz Oriovca tako je ostala na petom mjestu prvenstvene tablice, dok je Belišće na devetoj poziciji. Domaći su u 90 minuta igre stvorili pet izglednih prilika, a gostujuća ekipa je imala jednu stopostotnu. Ipak, napadači nisu bili raspoloženi, te je utakmica okončana najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Najuvjerljiviju pobjedu u 22. kolu ostvario je Višnjevac koji je kod kuće svladao Lipik 4:1. Domaća je momčad već na poluvremenu vodila 4:0, a u nastavku susreta Lipik je uspio tek ublažiti težak poraz. Dva je pogotka za Višnjevac zabio Marijan Vuka, a pridružili su mu se Luka Skender i Jurica Repinc. U posljednjim minutama Lipik je smanjio preko Danka Cerovečkog.

Mladost iz Cernika je konačno došla do pobjede, ali joj ona nije bila dovoljna da se makne sa zadnjeg mjesta na tablici. Marsonia je pobijeđena 2:1 nakon što su domaći zabili preko Ivana Kalića i Darija Terzića, a pred kraj utakmice za crno-bijele iz Slavonskog Broda smanjio je Marin Tomas. U sudačkoj nadoknadi gostima je nakon drugog žutog kartona isključen Daniel Vukoje.

I druga Mladost, ona iz Antina, bila je uspješna prošlog vikenda. Slavila je u Đakovu kod Croatije 4:2 i došla na osmo mjesto. Mladost je povela preko Luke Kujundžije, ali je Croatia preokrenula na 2:1 pogocima Gorana Borka i Stjepana Nikolića Kovačića. Novi preokret uslijedio je u drugom dijelu kada su gosti zabili tri gola, još je jednom strijelac bio Kujundžija, a posao su dovršili Semir Aganspahić i Željko Novoselac.

NAŠK je na Gradskom stadionu u Našicama minimalno pobijedio Slaviju. To mu je uspjelo nakon pogotka Tomislava Horvateka u 69. minuti kada je s otprilike 20 metara pucao, a vratar Pleterničana Ivan Petković bio je nemoćan. Prije toga Našičani su imali i jedanaesterac, ali nisu ga realizirali. Slavija ostaje na trećem mjestu unatoč porazu, a NAŠK se popeo na 11. poziciju.