3. HNL Jug: Val povećao prednost nad pratnjom, u Benkovcu se osladio i Konavljanin

Branimir Korać • utorak, 16.04.2013.

Odrađeno je 23. kolo 3. HNL Jug nakon kojeg je prednost vodećeg Vala nad drugoplasiranim porasla na 11 bodova...

Na dnu prvenstvene ljestvice 3. HNL Jug je poprilična gužva i svaki bod je iznimno važan. Do posebno vrijedna tri boda stigli su igrači Primorca iz Biograda koji su s 2:0 na svom travnjaku svladali Zmaj iz Blata. Odluka je pala u posljednjih deset minuta kada je Primorac zahvaljujući golovima Gorana Burčula uspio doći do sva tri boda i tako pojačati nadu u ostanak u društvu trećeligaša.

Vodeći Val iz Kaštel Starog nije imao milosti prema Neretvancu. Na svom stadionu je slavio s minimalnih 1:0, a do pobjede je stigao u samoj završnici susreta. U 87. minuti je dosuđen kazneni udarac za domaćina koji je realizirao Šime-Josip Pedišić, a treba istaknuti kako je Val propustio realizirati još jedan jedanaesterac i to već u drugoj minuti kada nije bio precizan Branko Čubrilo.

Zagora nije uspjela doći do sva tri boda na svom travnjaku protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca. U ranoj fazi susreta domaćin nije realizirao kazneni udarac nakon čega se susret okrenuo na stranu gostiju. Golovima Ivana Vuletića i Gorana Kapitanovića Jadran je nakon pola sata igre stigao do vodstva 2:0 koje je sačuvao do kraja susreta iako je nakon postignutog pogotka ostao bez Joška Rajčića koji je prestrogo isključen.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Neretva je odnijela bod s gostovanja u Pločama kod Jadrana. Gosti iz Metkovića su poveli već u devetoj minuti preko Andrije Milinkovića, međutim do kraja prvog dijela Jadran je stigao do poravnanja zahvaljujući golu Darka Cvijanovića i tih 1:1 je bio konačan rezultat susreta.

Uskok je u Klisu ugostio momčad Zmaja iz Makarske i također remizirao 1:1. Klišani su u negativnoj seriji i već duže vrijeme ne znaju za pobjedu dok se Makarani polako oporavljaju nakon lošeg ulaska u proljetni dio sezone. Gosti su u vodstvo stigli u 29. minuti golom mladog Marka Kožula, međutim u 70. minuti Ivan Glavina spašava bod domaćina.

Najlošija momčad južne skupine 3. HNL, Velebit, upisala je još jedan poraz. 21. poraz u 23 odigrana kola i još uvijek bez ijedne pobjede, katastrofalan je učinak momčadi iz Benkovca. Ovaj put sva tri boda je odnio Konavljanin koji je u Benkovcu slavio 3:0 golovima Grbešića, Grubišića i Baraća.

Najneefikasnija utakmica kola odigrana je u Dubrovniku gdje je GOŠK ugostio momčad Hrvaca. Bio je to jedini dvoboj bez pogodaka.

Dubrovčane je preskočio Kamen iz Ivanbegovine koji je na svom stadionu minimalno slavio protiv Omiša. Jedini pogodak na susretu postignut je u 37. minuti kada je Marin Vuksan prevario gostujućeg vratara Duju Vukovića i donio sva tri boda Kamenu.