3. HNL: Trnje poraženo na gostovanju u Bistri, Segesta povećala prednost na vrhu ljestvice

Branimir Korać • četvrtak, 18.04.2013.

Nakon odigranih susreta zaostalog 16. kola 3. HNL Središte, prednost Segeste na vrhu ljestvice povećana je na 11 bodova. Siščani su slavili u Samoboru, a s druge strane Trnje je poraženo kod Bistre što je dodatno povećalo razmak između ova dva kluba...

Nogometaši Trnja nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod Bistre. Domaćin ovog proljeća igra dobar nogomet što je potvrdio i u ovom susretu slavivši 2:1. U zanimljivoj utakmici na prvi gol se čekalo gotovo sat vremena, a onda je Bistra povela pogotkom Krešimira Rašića. U 69. minuti Ivan Horvat poravnava na 1:1, a Trnje ulazi u probleme u posljednjih deset minuta kada ostaje s desetoricom na travnjaku nakon drugog žutog kartona za Marka Tadića. Brojčanu prednost Bistra je iskoristila u 89. minuti kada Robert Šteko zabija za konačnih 2:1.

Posljednjeplasirani Gaj ugostio je momčad Dubrave i remizirao 2:2. Domaćin je u završnici imao dva puta prednost, no Dubrava se oba puta uspjela vratiti i izvući bod. Gaj je poveo u 50. minuti golom Zlatka Vrbeka i prednost je držao sve do 79. minute. Tada Božidar Mazarekić poravnava na 1:1, ali već dvije minute kasnije Karlo Bobinec vraća prednost na stranu domaćina. Niti ovo igrači Gaja nisu uspjeli sačuvati i Dubrava preko Serafina Palića u 87. minuti dolazi do boda.

Pobjednika nije bilo u Lekeniku gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Dugog Sela. Susret je završen podjelom bodova nakon što je svaka momčad postigla po jedan pogodak. Prednost su imali domaćini koji su vodili od 66. minute pogotkom Ivana Đurđeka, ali Dugo Selo je uspjelo na ulasku u zadnjih deset minuta preko Stipe Mamuze doći do poravnanja.

Maksimir je stigao do zaslužene pobjede protiv Tekstilca koja ga odmiče od onih najugroženijih. Na svom stadionu slavio je 2:0 golovima Mirana Kraljevića i Tomislava Kovačeva u drugom poluvremenu. Osim ta dva postignuta pogotka, domaćin nije realizirao i kazneni udarac čime bi njegova pobjeda bila još uvjerljivija.

Segesta je upisala novu pobjedu čime se odvojila na vrhu ljestvice s čak 11 bodova prednosti nad drugoplasiranim Trnjem. Novo slavlje ubilježila je na gostovanju kod Samobora gdje je bila bolja rezultatom 1:0, a pogodak za goste postigao je već po ustaljenom običaju uvjerljivo najbolji strijelac lige Igor Prijić.

Strmec je iz kola u kolo sve bliže ispadanju iz 3. HNL. Na gostovanju kod Stupnika upisao je poraz 2:1 u susretu u kojem je mogao barem do boda. Vodili su gosti od 72. minute golom Ivana Lucijana Goričkog, međutim šest minuta kasnije Filip Domitrović je donio domaćinu poravnanje. U sudačkoj nadoknadi Stupnik je ipak stigao do pobjede nakon što je Ivan Zelenika realizirao kazneni udarac.

Tešku sudbinu dijeli i Trešnjevka koja je također na dnu ljestvice i u priličnim problemima. U zaostalom susretu ugostila je momčad Vrbovca, međutim nije uspjela doći do bod(ov)a. Domaćin je držao bod u džepu sve do 80. minute kada Zoran Kelečić dovodi Vrbovec u vodstvo i do kraja susreta više nije bilo rezultatskih promjena.

Pogodaka nije bilo jedino u Kurilovcu gdje su Udarnik i Vrapče odigrali 0:0. Obje momčadi utakmicu su završile s po deset igrača na travnjaku nakon što su isključeni domaći vratar Matteo Žugaj u 74. minuti zbog prekršaja van kaznenog prostora i gostujući igrač Veno Crnković zbog drugog žutog kartona u 90. minuti.