Zimski sportovi

Unatoč porazu Boston potvrdio mjesto u doigravanju, vatromet golova u Pittsburghu

Filip Jukić • četvrtak, 18.04.2013.

Čak tri od jučerašnja četiri susreta u NHL-u završila su rezultatom 3:2, što u korist domaćina, što gostiju. Bruinsi su unatoč dramatičnom porazu kod kuće osigurali još jedan nastup u playoffu, za koji se svim snagama Columbus i Detroit još uvijek bore.

Bruinsi su u, zbog bombaških napada, emocijama nabijenoj atmosferi osvojili tek jedan bod na svom ledu u susretu protiv Sabresa. Iako su čak dva puta imali vodstvo, domaćini nisu uspjeli slaviti unutar 60 minuta.

Cory Sarich (KAN/CGY) - 1 asistencija, 1 bod, +/-: 1

U prvoj trećini susreta, u njenoj zadnjoj minuti, Thomas Vanek je poništio prednost koju je crno-žutima odmah na početku donio Daniel Paille. Kako je jedini strijelac u drugih 20 minuta bio Chris Kelly Boston je u zadnji period igre ušao s novim vodstvom.

I već kada se činilo kako će domaćini slaviti u ovom susretu, Cody Hodgson je u situaciji s igračem više i, u zamjenu za vratara, dodatnim napadačem na ledu uspio ugurati pločicu u mrežu Bruinsa. Do isteka 60 minuta igre ostalo je još pola minute, pa nije došlo do promjene rezultata.

Kako niti produžeci nisu donijeli odluku o osvajanju dva boda, stvari su se morale riješiti putem raspucavanja. Gosti iz Buffala imali su više koncentracije te su na kraju odnijeli puni plijen iz ožalošćenog Bostona. Ipak, dobra vijest za Bruinse je ta da su jučerašnjim bodom osigurali nastup u doigravanju.

Gledatelji u Pittsburghu prisustvovali su pravoj hokejskoj golijadi te, za njih još važnije, novoj pobjedi njihovih Penguinsa. I dok se nakon prvog perioda igre i vodstva domaćina od 3:0 činilo kako će utakmica ići isključivo u jednom smjeru, preostale dvije trećine donijele su pravu sportsku rapsodiju i čak sedam novih pogodaka. Iako su zabili četiri pogotka gosti iz Montreal ih niti jednom nisu uspjeli povezati, isto kao što se niti jednom preko njih nisu uspjeli približiti na samo jedan gol razlike.

Dva pogotka za domaćine postigli su Morrow i Sutter, dok su po jedan ubilježili Iginla i Murray, s time da je potonjem ovo bio prvi pogodak sezone. Gosti su svoje golove ravnomjerno raspodijelili na četiri igrača. Ukupno 64 udaraca na gol te deset postignutih pogodaka bili su rezime ovog atraktivnog i izrazito kvalitetnog hokejskog obračuna.

Preostala dva susreta jučerašnjeg rasporeda odigrana su na klizalištima zapadne konferencije. Detroit je ostao bez boda na gostovanju u Calgaryju te je tako propustio priliku ostati bodovno izjednačen s osmoplasiranim Columbusom.

Pogotkom u prvoj trećini jučerašnjeg susreta protiv Montreala, Jarome Iginla je došao do svog 1100. boda u karijeri.

U treći period igre ušlo se s izjednačenim rezultatom što je Steve Begin, svojim trećim ovosezonskim pogotkom, odmah na početku spomenute trećine, promijenio u korist domaćina.

Deset minuta kasnije isti je igrač iskoristio grešku gostujućeg vratara te je short-handed zgoditkom, za konačni ishod susreta, nevažnim učinio pogodak Red Winga, Johana Franzena postignut u zadnjim minutama susreta.

Spomenuti Columbus je na gostovanju u Anaheimu došao do izrazito vrijedne pobjede. Kako je rezultat nakon 60 odigranih minuta bio izjednačen pobjednik se morao tražiti (barem) u produžecima i početkom treće minute je pronađen. Fedor Tjutin je progurao pak kroz noge domaćeg vratara Fastha te donio Blue Jacketsima iznimno važna dva boda u borbi za mjesto u doigravanju.