Zimski sportovi

Ivan Dominik • nedjelja, 21.04.2013.

Momčad Boston Bruinsa vratila se pobjedama nakon nešto lošije serije u posljednje vrijeme i uzrujavanja zbog terorističkog napada u njenom gradu. U TD Gardenu su u ranijoj, popodnevnoj nedjeljnoj utakmici pali slabašni Florida Panthersi, po treći put u sezoni, za napredak u vrhu Istoka Bruinsa, kod kojih je sve započeo legendarni Jaromir Jagr...

U prvoj od osam planiranih utakmica za večer s nedjelje na ponedjeljak u NHL-u, odigrana je utakmica između Bostona i Floride. Bruinsi su drugu večer zaredom bili domaćini u svom TD Gardenu, a nakon što su se polako oporavili od bombaškog napada na maraton u svom gradu, stigli su i do svoje prve pobjede poslije nešto lošije serije.

Momčad Claudea Juliena upisala je šestu pobjedu u posljednjih deset utakmica, ali prvu nakon nešto lošije serije i sinoćnjeg domaćeg poraza od najbolje ekipe konferencije - Pittsburgh Penguinsa. Bruinsi su protiv Panthersa slavili relativno lako te se s nova dva boda izjednačili na vrhu divizije Northeast, odnosno na drugom mjestu Istoka, sa svojim velikim rivalima Montreal Canadiensima. Stoga će do iduće nedjelje, kada završava "regularna" sezona NHL-a, biti zanimljivo gledati njihovu borbu na vrhu konferencije i divizije.

Slika 2 od 2.

Kako bilo, Bruinsi kod kuće protiv "Mačaka" iz Sunrisea nisu odigrali neku posebno veliku, partiju, ali im je i solidna predstava bila dovoljna za glatku pobjedu bez problema. Već u prvom periodu Bruinsi su pokazali tko je gazda u njihovom dvorištu, a gol za vodstvo pao je već istekom treće minute utakmice. U točno 183. sekundi dvoboja zasvijetlila je lampa iza vrata Jacoba Markstroma, a strijelac za Bruinse bio je legendarni Jaromir Jagr. Koji je put do mreže za svoj 16. gol sezone pronašao šutom iz zgloba nakon asistencija Carla Soderberga i Chrisa Kellyja.

Premda je dominirao i bio osjetno bolji do kraja prvog perioda, Boston to nije uspio kapitalizirati pa je na prvi odmor odnio samo minimalno vodstvo. Međutim, Julien i igrači Bruinsa mogli su biti zadovoljni odličnom partijom svog vratara, Tuukke Raska, koji je u prvih 20 minuta utakmice bio nepogrešiv i besprijekoran.

U drugom periodu viđen je gotovo identičan scenarij kao i u prvom. Bruinsi su opet bili bolja momčad, ali unatoč dominaciji nisu uspijevali svladati Markstroma. Ali, to im je ipak uspjelo samo jednom, ovoga puta u 14. minuti trećine, kada je slapshotom s plave poentirao mladi novak, Dougie Hamilton, kojem je sve za sjajan šut pripremio Shawn Thornton.

Slika 1 od 1.

Bio je to peti gol sezone mladog i perspektivnog Hamiltona, a prvi Panthersima, dok je, zanimljivo, Jagr svoj prvi gol u dresu Bostona zabio upravo ekipi s Floride. Nakon pogotka za 2:0 Bostona, utakmica se ponovno dosta smirila pa je i druga dionica iste završena bez novih većih uzbuđenja, a ni pogodaka.

Posljednja trećina nije donijela puno uzbuđenja i vrhunskog hokeja, ali je u posljednjih 20 minuta dvoboja zabijen još jedan zgoditak. Naravno, na strani domaćina, koji su svoja prva dva perioda preslikali i u treći te na kraju slavili dosta uvjerljivo, 3:0. Kod posljednjeg gola, koji je zabijen na praznu mrežu gostiju, proradila je prva navala Bostona, a strijelac je nakon kombinacije s Tylerom Seguinom i Patriceom Bergeronom bio izvrsni Brad Marchand.

Odlični Finac Tuukka Rask uspio je do kraja sačuvati svoju mrežu netaknutom, upisao je 28 obrana za shutout, dok je Markstrom bio i više nego solidan s 37 obrana, kojima je spasio Floridu od katastrofe. Bila je to treća pobjeda Bruinsa nad Panthersima u ovoj sezoni u isto toliko utakmica, što za Boston znači napredak, a za južnjake ostanak na posljednjem mjestu Istočne konferencije.