Tabakova Caja ispratila Manresu iz lige, Barcelona preokretom do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 21.04.2013.

Košarkaši Manrese i definitivno napušta Ligu Endesu. Porazom u Vitoriji kod Caje Laboral i matematički su eliminirani iz igre za ostanak. U posljednjem susretu 30. kola Barcelona je ugostila Estudiantes i nakon što je dobrim dijelom utakmice bila u zaostatku, uspjela je stići do pobjede...

Odigrana su i posljednja dva susreta 30. kola Lige Endese, a završena su pobjedama domaćina. Caja Laboral je nadigrala momčad Manrese dok je Barcelona bila bolja od Estudiantesa.

Manresa je na gostovanje u Vitoriju doputovala svjesna da je samo pobjeda drži u teoretskoj borbi za ostanak. Poraz ju je i matematički izbacivao iz igre iako bi i s pobjedom jako teško ostala u najboljem društvu.

Caja Laboral se nije previše zamarala Manresinim problemima, odigrala je solidno i to je bilo dovoljno za pobjedu. Na kraju je slavila 81:70 ne dopustivši gostima nekakvu tijesnu završnicu i kompliciranje iste.

U Tabakovoj momčadi istaknuli su se Fabien Causeur s 21 poenom (7/11), Fernando San Emeterio s 13 poena (3/9) te Tibor Pleiss s deset poena (5/5) i 14 skokova. Kod Manrese Adam Hanga je ubacio 18 poena (7/14) uz osam skokova dok je Salva Arco dodao 16 poena (4/8).

Barceloni bez Juana Carlosa Navarra kojeg se čuvalo za peti susret protiv Panathinaikosa, trebalo je vremena da dođe na radnu temperaturu i odvoji se u dvoboju s Estudiantesom.

Prvo poluvrijeme iz Barcelonine perspektive nije bilo dobro, Estudiantes je na odmoru vodio 33:26, ali odličnim drugim dijelom, Barcelona je stigla do preokreta.

Samo u trećoj četvrtini ubacila je više poena nego u cijelom prvom poluvremenu, dobila to razdoblje 30:18 te u nastavku dodatno povisila prednost i slavila 78:65.

Predvodili su je Marcelinho Huertas s 15 poena (4/11) te Joe Ingles s 14 (4/5) uz pet skokova. Ante Tomić je za 21 minutu ubacio pet poena (2/6 za dva) uz tri skoka dok je Mario Hezonja za pet minuta izgubio dvije lopte i promašio za dva. Kod gostiju Jayson Granger je ubacio 21 poen (8/14), a Kyle Kuric 16 poena (4/11).