MAXtv Prva liga, 28. kolo, 21.04.2013, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek), Goran Loparac (Sladojevci)
Jean Evrard Kouassi 47'
Hajduk

Hajduk prvijencem Kouassija, 4000. golom Bilih, uzeo bod u Koprivnici

Ivana Strahija • nedjelja, 21.04.2013.

U vrlo uzbudljivoj utakmici, posljednjoj 28. kola domaćeg prvenstva, Slaven Belupo i Hajduk su podijelili bodove. Poveli su domaćini golom Delića, no odmah na početku drugog dijela rezultat je u egal vratio Bjelokošćanin u redovima Bilih...

Peti puta ove sezone Slaven Belupo i Hajduk odmjerili su snage, a u usporedbi sa srijedom i uzvratom polufinala Kupa, oba su trenera bila prisiljena na izmjene. Hajdukov trener Krstičević je u svojoj momčadi, u odnosu na srijedu, promijenio četvoricu, umjesto Vršajevića, Maglice, Jozinovića i Maloče, u početnih 11 su bili Milović, Oremuš, Plazonić i Jonjić. Slavenov trener Sović je promijenio dvojicu, pred mrežom je umjesto Pelina bio Rodić, dok je izostanak kapetana Kokalovića otvorio mjesto za Vugrinca, a obranu je domaći strateg presložio.

Vrlo aktivno krenuli su nogometaši obiju momčadi u susret, no za prvi pravu akciju čekala se osma minuta, kad su domaćini imali fantastičnu priliku za pogodak. Glavica se oslobodio čuvara i probio u 16 metara Hajduka te vratio loptu na sredinu gdje Vugrincu nedostaje pola koraka da zatrese mrežu Splićana.

Ta je akcija nagnala i Hajdukovce na konkretnije prijetnje domaćem golu, pa Kouassi sjajno igra za Vukovića, koji sam kreće na Slavenov gol, ali pravodobnim izlaskom na loptu domaći golman Rodić rješava problem.

Kako su krenuli, tako su i nastavili gosti, koji preuzimaju dominaciju i pritišću domaće nogometaše u njihovih 16 metara. Iz tog pritiska, stvorena je još jedna matna prilika, kad korner za Hajduk izvodi Kouassi, lopta stiže do Sušića koji puca bez pardona, da bi mrežu uspio spasiti mladi Čanađija, koji loptu izbija nogom s gol crte.

U jeku Hajdukove dominacije, pada pogodak - za Slaven Belupo. U 24. minuti, nakon ponovljenog kornera Raka, Delić se postavio sjajno i glavom matirao gostujućeg golmana Blaževića za domaće vodstvo 1:0.

Do kraja prvog dijela pogodaka više nije bilo, iako se domaći vratar Rodić našao na pravoj streljani, pošto su Hajdukovci izuzetno željni na odmor otići u egalu. No, 25-godišnjak rodom iz Osijeka nije pokleknuo pred odličnim šutevima gostiju. Pokušavao je agilni Kouassi, čiji udarac Rodić izboksava, a dobro postavljeni Vuković pokušava glavom, no Rodić je i opet spreman. Mogli su doduše i domaćini na odmor s 2:0, da je Vugrinec uspio realizirati asistenciju Glavice, no na odmor se ide uz minimalnu prednost domaćina.

Ona nije dugo živjela u drugom poluvremenu, jer su Splićani s obnovljenim žarom izašli iz svlačionice i u svega dvije minute došli do izjednačenja. Sušić, zamotane glave nakon sudara s Bubnjićem, prevario je potonjeg kao i njegovog kolegu Grgića u 16 metara domaćina, no pogodio je okvir. Ipak, na odbijenu loptu sjajno je reagirao Kouassi i svojim prvijencem u dresu Hajduka izjednačio rezultat. Ujedno je to bio 4000. gol Bilih u prvenstvenim susretima.

"Uslugu" odmah pokušava uzvratiti najbolji strijelac HNL-a Vugrinec, koji je međutim za dlaku neprecizan i silovito trese okvir Hajdukovog gola. Na drugoj strani igrališta opet je u akciji domaći vratar Rodić, koji topovski udarac Vukovića zaustavlja sjajnom paradom.

Iako se potom na par minuta primirio tempo na gradskom stadionu u Koprivnici, uzbuđenjima nikako nije bio kraj. Rodić je skinuo još jednu loptu, ovog puta Sušićevu, dok je u situaciji za gol bio domaći sastav, kad nakon kornera Raka vratar Blažević ne uspijeva zgrabiti loptu, pa je u odličnoj prilici da iskoristi tu pogrešku Delić, no on loptu šalje nebu pod oblake.

Posebno su uzbudljive bile završne minute utakmice, sa po jednom izrazitom prilikom svakog sastava da riješi susret u svoju korist. U 85. minuti Maras se probio po lijevoj strani i vratio loptu za Glavicu, koji puca na ulasku u 16 metara Hajduka, ali uz veliki napor vratar Blažević ipak uspijeva zadržati loptu. S druge strane, gosti su imali slobodni udarac, Lima je uspio prebaciti živi zid, ali je poslao loptu malo iznad domaćih vrata.

Susret je tako završen s 1:1, Hajduk može biti zadovoljan još jednom utakmicom na gostovanju bez poraza, no Slaven Belupo ostaje i opet bez tri boda, a Farmaceuti su bez pobjede još od 1. prosinca.