3. HNL Sjever: Velik preokret Mladosti (P) protiv Ivančice, Križevci sve bliže opstanku

Sportnet • utorak, 23.04.2013.

23. kolo odužilo se na čak tri dana, osim šest subotnjih utakmica, po jedna je odigrana u petak i nedjelju. Rezultati nisu iznenađujući, Međimurje i Mladost (Ž) i dalje gaze sve pred sobom, a u stopu ih prate Podravina i Croatia. Nedelišće se pobjedom podiglo na tablici, dok to isto žele Križevci i Podravac, kojima zasigurno nije cilj ispasti iz trećeligaškog društva.

Susret Međimurja i Virovitice riješen je već u prvom poluvremenu nakon dosta neizvjesnosti. Gosti su šokirali bivšeg drugoligaša već u 10. minuti, Vedran Grubić je iz blizine bez problema matirao vratara Deana Šafarića za 0:1. Sredinom poluvremena Čakovčani preuzimaju inicijativu i u 27. minuti Gordan Golik lijepim pogotkom izjednačuje rezultat. Nije se dugo čekalo na sljedeći pogodak, već u 34. minuti domaći preokreću rezultat, a strijelac za konačnih 2:1 je Darko Vabec.

Križevci čine sve kako bi izborili ostanak u ligi, a novu "žrtvu" pronašli su u Bjelovaru kojeg su na domaćem terenu porazili s minimalnim rezultatom. Trenutak odluke dogodio se u 15. minuti kad je prekrasan eurogol postigao Stjepan Korenika i time izazvao erupciju oduševljenja kod domaćih navijača. Na niželigaškim terenima može se svašta doživjeti, a u rubriku "Vjerovali ili ne" spada i događaj samo minutu nakon pogotka. Naime, gostujući navijači su u teren za igru ubacili biljarsku kuglu (?!), koja srećom nije nikoga pogodila.

Iste namjere kao i Križevci, imaju i u Virju, a pobijediti vjerojatno najslabiju momčad proljetnog dijela nije im bio problem. Igrala se 1. minuta kad je Podravac pogotkom Ivice Pavlovića došao u vodstvo protiv Slatine, koja nije mogla parirati pretposljednjoj momčadi na tablici. Domaćima prednost povećava Antonijo Grgić u 27. minuti, a konačan rezultat 3:0 svojim drugim pogotkom postavio je Pavlović iz kaznenog udarca na kraju prvog poluvremena.

Lista strijelaca

21 - Nikola Valjak (Podravina)
18 - Mario Pavec (Mladost Ž.)
16 - Karlo Balent (Čakovec)
15 - Dominik Božak (Ivančica), Kristijan Tadić (Virovitica)
11 - Filip Škaro (Virovitica)

Najzanimljivije je zasigurno bilo u Draškovcu gdje je preloška Mladost ugostila Ivančicu u utakmici s čak sedam pogodaka i dva preokreta. Mladost je povela već u sedmoj minuti pogotkom Luke Dominića, no gosti iz Ivanca u sljedećih deset minuta preokreću rezultat u svoju korist. U 15. minuti na 1:1 izjednačuje Nikola Kolarek, a samo dvije minute kasnije pogodak postiže Dominik Božak. Još veći šok za domaće stigao je u 31. minuti kad Neven Pađen iz kaznenog udarca zabija za 1:3, no Preložani se nisu odlučili predati. U 59. minuti zaostatak za gostima smanjuje Davor Balent, a u posljednjih deset minuta gostima iz ruku uzimaju bodove. Martin Vlah izjednačio je rezultat u 82. minuti, a za pobjedu i velik preokret pobrinuo se Ivan Habuš pogotkom u 89. minuti.

Zbog nedjeljne utakmice Slaven Belupa i Hajduka, odlukom povjerenika za natjecanje susret Koprivnice i Nedelišća na Gradskom stadionu odigran je već u petak. Iako se neki ne bi složili, utakmica je završila bez iznenađenja, jer Nedelišću očito odgovara koprivnički teren i ovom pobjedom je samo nastavilo tradiciju dobrih rezultata. Jedini pogodak na utakmici postigao je Filip Topolnjak u 42. minuti, a domaćima ne ide u prilog ni činjenica da su gosti od 68. minute zbog ozljede Darija Novaka igrali bez pravog vratara na svojem golu.

Minimalnu gostujuću pobjedu ostvarila je i Podravina na gostovanju kod Poleta u Svetom Martinu na Muri. Obje momčadi imale su izgledne prilike koje nisu iskoristili, no Ludbrežani su ipak u 80. minuti uspjeli slomiti otpor domaće obrane, pogodak za nova tri boda postigao je kapetan Boris Kosir.

U Grabrovnici je Croatia očekivano svladala Graničar i zadržala svoje 4. mjesto na tablici. Croatia je u vodstvo stigla u 32. minuti pogotkom Ivana Begovića i tu minimalnu prednost držala sve do zadnjih dvadesetak minuta. U 70. minuti pogodak za 2:0 postiže Vedran Celišćak, a za uvjerljiviju pobjedu zaslužan je Zdenko Lončarek pogotkom u 73. minuti.

Bez puno truda do pobjede protiv Čakovca stigla je i Mladost u Ždralovima, koja nakon ne baš zanimljive utakmice ima više razloga za slavlje. Utakmicu je riješio jedan čovjek, s dva pogotka goste je srušio Mile Sučić, načeo ih je u 50. minuti, a za 2:0 zabio je u 61. minuti.

Protekle srijede odigrana je i zaostala utakmica 20. kola između Podravine i Čakovca, koja je bila odgođena zbog natopljenosti terena u Ludbregu. U dosta izjednačenoj utakmici domaća momčad ipak je stvarala konkretnije prilike i na kraju im se to i isplatilo. U 83. minuti u vodstvo ih dovodi Kosir, dok za konačnih 2:0 u 89. minuti zabija Miljenko Mumlek, kojemu je to prvijenac u dresu ludbreške momčadi.