3. HNL Jug: Vodeći Val poražen kod BŠK Zmaja, nova katastrofa Velebita

Sportnet • utorak, 23.04.2013.

Odigrano je 24. kolo 3. HNL Jug u kojem je prvoplasirani Val doživio tek treći ovosezonski poraz, a zanimljivo je da su domaćini odnijeli čak sedam pobjeda od osam utakmica odigranih u ovom kolu.

Čast gostiju spasio je Jadran iz Ploča koji je odigrao bez golova kod imenjaka u Kaštel Sućurcu. Gosti iz Ploča ne znaju za pobjedu već sedam utakmica, a zadnji put su slavili protiv Velebita iz Benkovca prije gotovo dva mjeseca.

Posljednjeplasirani Velebit i u ovom kolu doživio je rezultatsku katastrofu. Gol razliku i samopouzdanje prošlog vikenda popravili su nogometaši Zmaja. Makarani su četiri puta zatresli gostujuću mrežu. Golijadu je otvorio Vekić u 18. minuti, a potom se u strijelce upisuju Kožul u 51., Jakir u 72., i Antunović u 75. minuti. Susret je odigran pred 200 gledatelja, a Zmaj je ovom pobjedom skočio na četvrtu poziciju. Benkovčani tavore na samom dnu s tek dva boda.

Derbi kola odigran je na Korčuli, gdje su snage odmjerili BŠK Zmaj i Val. 800 gledatelja vidjelo je tvrdu i borbenu utakmicu bez puno ljepote. Odlučujući trenutak utakmice zbio se u 85. minuti. Igor Lozo igrao je rukom u svom šesnaestercu, a najstrožu kaznu realizirao je Nedjeljko Kaleb. Korčulani su pobjedom izbili na drugo mjesto, a prednost Vala sada iznosi 11 bodova pred najbližom pratnjom.

Sjajnu formu još jednom je dokazao Konavljanin iz Gruda. U ovom kolu su Konavljani ugostili GOŠK te ga savladali rezultatom 3:2. Iako su gubili na poluvremenu nakon pogotka Zečevića u 37.minuti, u nastavku ubacuju u brzinu više i okreću stvari. U 57. minuti izjednačuje Grbešić, a već u sljedećem napadu zabija Barač i Konavljanin je u prednosti. Pobjedu je u 87. potvrdio Grubišić, a konačan rezultat postavlja igrač gostiju Menalo u posljednjoj minuti. Igračima iz Gruda ovo je četvrta pobjeda u zadnjih pet utakmica.

U sličnom naletu nalazio se do ovog kola i Kamen. Igrači iz Ivanbegovine imali su četiri pobjede u nizu te se probili do drugog mjesta na tablici. Ipak, u ovom kolu sportska sreća nije bila na njihovoj strani. Gostovali su u Hrvacama kod istoimenog domaćina. U neizvjesnoj utakmici jedini gol na utakmici zabio je Borozan u 58. minuti. Hrvace su tako preskočile Kamen i sada su na petom mjestu s 38 bodova, dok je Kamen nazadovao za čak četiri pozicije i sada je šesti.

U Metkoviću je Neretva savladala Uskok s 2:0. Strijelci su bili Ćelić u 11. i Milinković u 75.minuti. Neretva je ubilježila vrijednu pobjedu u borbi za ostanak, a veliku priliku za podebljanje učinka imaju već u sljedećem kolu jer gostuju u Benkovcu kod otpisanog Velebita.

Omiš je ugostio Primorac iz Biograda. Domaćin je silovito otvorio utakmicu i poveo već u 13.minuti. Pogodak je djelo Pekovića. Pitanje pobjednika riješeno je na poluvremenu, u 45. minuti iz jedanaesterca zabija Žilić. Konačnih 3:0 postavlja Peković svojim drugim pogotkom.

U Opuzenu su igrali Neretvanac i Zagora pred otprilike 300 gledatelja. U pomalo čudnoj utakmici slavio je domaćin rezultatom 3:1. Tri gola su postignuta iz jedanaesterca, a na ovoj utakmici je pokazan i jedini crveni karton ovog kola. Dobio ga je igrač Zagore Duka u 75. minuti. Pogotke za Neretvanac su zabili Brečić u četvrtoj i 68. (11m) te Vasilj u 77. minuti, a za goste je precizan bio Nuić u 19. (11m).

tekst: Toni Rončević