3. HNL Istok: Slavonija poražena u Lipiku, Slavija se približila BSK-u

Josip Piršljin • utorak, 23.04.2013.

U 23. kolu na trećeligaškom Istoku poraze su upisali tri od prvih pet klubova. Vodeća Slavonija nije prošla gostovanje u Lipiku, dok je BSK poražen u Pleternici. Oriolik je napustio Antin pognute glave, a najveću pobjedu upisao je Višnjevac protiv Otoka (4:0).

Lipik je na svom igralištu pred otprilike 200 gledatelja svladao vodeću momčad prvenstva. Slavonija je izgubila s 2:1, ali i dalje ima osam bodova više od drugog BSK. Već u 11. minuti domaći su poveli nakon što je Tomislav Kužilek realizirao jedanaesterac. Potom je uslijedila uzbudljiva završnica u kojoj su najprije Požežani izjednačili preko Mile Pavelića, ali tri je boda u Lipiku ostavio Dejan Kovačić.

Izgubio je i drugoplasirani BSK. U Pleternici je na stadionu Stjepan Zdenko Šivo Slavija slavila s 2:0. Momčad z Bijelog Brda tako je propustila priliku približiti se Slavoniji na vrhu. U 25. minuti domaće je u vodstvo doveo Davor Žafaranić, a u posljednjim minutama konačan je rezultat postavio Duje Tokić.

Olimpija nije nastavila pozitivan niz u Belišću. Domaća je momčad pobijedila s 2:1 i Osječani su na pretposljednjoj poziciji. Za 1:0 pogodio je Matija Kalem pred kraj prvog dijela, a početkom nastavka vodstvo je udvostručio Davor Kovačević. Olimpija je u 58. minuti samo smanjila preko Marija Mijatovića.

Marsonia je na Stadionu uz Savu izgubila od đakovačke Croatije i ostala na samo bod više od Olimpije. Iako su stvorili više prilika tijekom utakmice, Brođani nisu bili precizni, a Đakovčani su uspjeli jednom zatresti mrežu Ajdina Memovića. Bilo je to u 69. minuti kada se u strijelce upisao Goran Borko i donio sva tri boda svojoj ekipi.

Graničar je na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj nadvisio NAŠK s 2:0. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan Županjcima da svladaju Našičane. U vodstvo ih je doveo Hrvoje Galović, a isti je igrač bio strijelac u 53. minuti za 2:0. Domaći su još mogli zabiti, ali promašili su penal pred kraj.

Mladost iz Antina uspjela je pred svojom malobrojnom publikom pobijediti Oriovac. Taman pred kraj prvog poluvremena za domaće je zabio Semir Aganspahić, a Marijan Nikolić je odmah na početku drugog dijela povisio na 2:0. Sastav iz Oriovca nije se uspio vratiti u utakmicu i upisao je novi poraz.

Mladost iz Cernika nije bila uspješna kao imenjak iz Antina. Bedem je na domaćem travnjaku pobijedio s 3:2. Igrači Stjepana Bogdana poveli su s 2:0 preko Josipa Raića Sudara i Ivana Validžića, da bi smanjio za goste Dario Terzić. Raić Sudar postiže novi gol u 60. minuti iz penala, a konačan rezultat postavlja Alen Akmačić. Ivan Smolčić iz Bedema pred kraj je dobio crveni karton zbog udaranja suparničkog igrača.

Najveću pobjedu u ovom kolu ostvario je Višnjevac koji se s 4:0 ispratio Otok sa svog igrališta. Svi su pogoci pali u prvih 45 minuta, a u strijelce se upisalo četiri različita nogometaša. Najprije je za 1:0 precizan bio Hani El Ayedi, a potom je povisio Marijan Vuka. Višnjevac je posao dovršio preko Marijana Mihaljevića i Mateja Žitnjaka.