Dinamo na krilima svojih "klinaca" svladao Dinaru s 4:1, Brodić dvostruki strijelac

Igor Šestak • utorak, 23.04.2013.

Nakon što su proteklog vikenda i matematički osigurali novi naslov prvaka Hrvatske, nogometaši zagrebačkog Dinama u utorak su gostovali u Kninu kako bi prijateljskom utakmicom uveličali 100. rođendan Dinare. Iako je nastupio bez nekolicine standardnih igrača, Dinamo je pred tisuću gledatelja slavio s 4:1, a pogotke su redom postizali mladi igrači kluba iz Maksimira.

Dinamo je u Knin doputovao bez ozlijeđenih Ademija, Vrsaljka, Ibaneza, Čopa, Šimunića, Halilovića, Sammira i Jerka Leke, dok su Brozović i Čalušić izostali zbog okupljanja mlade reprezentacije. Silni izostanci primorali su Krunoslava Jurčića da na put povede nekolicinu igrača iz omladinskog pogona pa su se u klupskom autobusu našli Filip Leko, Vujica, Prenga, Cvrk, Mamić, Kolar i Alvir.

Jurčić je od početka na teren poslao vrlo ofenzivnu jedanaestoricu s Beqirajem, Rukavinom, Krstanovićem i Brodićem, a upravo je 16-godišnji napadač bio prvo ime prvog poluvremena. Nakon što je u prvih deset minuta promašio nekoliko dobrih prilika, u 16. je minuti glavom lijepo pogodio za vodstvo Dinama. Asistent je bio Rukavina.

Modri su nastavili dominirati, a vodstvo su udvostručili u 37. minuti. Strijelac je ponovno bio Brodić, ovoga puta nakon dvostrukog dodavanja s Krstanovićem. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a Jurčić je na poluvremenu napravio osam izmjena i dodatno pomladio sastav.

Za 3:0 poentirao je Marko Kolar u 53. minuti, a drugu asistenciju na utakmici upisao je Rukavina. Šest minuta kasnije do pogotka su stigli i domaćini. Nakon udarca iz kuta iz gužve je mrežu Mitrovića pogodio Nikolić-Kovačić. Odgovor Modrih bio je brz pa se već u 60. minuti u strijelce upisao i Marko Alvir te postavio konačnih 4:1 za Modre. Za asistenciju je ovoga puta bio zaslužan Leko.

U završnih pola sata Dinamo je propustio još nekoliko izglednih prilika, dok je domaći trener napravio veliki broj izmjena kako bi što više igrača osjetilo igru protiv hrvatskog prvaka. Rezultat se nije mijenjao te je Dinara na kraju upisala pristojan poraz od novog prvaka Hrvatske rezultatom 4:1.

Idući Dinamov ispit bit će utakmica 29. kola MAXtv Prve lige protiv Slaven Belupa na stadionu u Maksimiru.

Prijateljska utakmica:
Dinara - Dinamo 4:1 (Nikolić-Kovačić 59' / Brodić 16' i 37', Kolar 53', Alvir 60')

Dinara: Milić, Ercegovac, Stojak, Radić, Matić, Ljubić, Elez, Kurevija, Kurbaša, Teskera, Lučić (još su igrali: Meštrović, Amanović, Kremenjaš, Sitar, Jurić, Nikolić-Kovačić, Ivković, Mijač, Mlikota, Šamija, Sitar)

Dinamo: Kelava, Tomečak, Addy, Jedvaj, Pivarić, Pamić, Husejinović, Brodić, Rukavina, Beqiraj, Krstanović (još su igrali: Mitrović, Leko, Vujica, Prenga, Mamić, Cvrk, Alvir, Kolar)