Argentinski kvalifikant zaustavio Mektića na startu u Sao Paulu

Branimir Korać • utorak, 23.04.2013.

Hrvatski tenisač Nikola Mektić nije se uspio plasirati u drugo kolo Challengera u Sao Paulu. Bolji je bio argentinski kvalifikant Maximo Gonzalez koji je slavio u dva seta...

Nekadašnji igrač iz svjetskog Top 50, Maximo Gonzalez, zaustavio je Nikolu Mektića već u prvom kolu Challengera u Sao Paulu.

Gonzalez je danas daleko od onih igara kada je bio visoko plasiran na ljestvici, međutim još uvijek je neugodan protivnik na zemljanim podlogama što je Mektić iskusio na svojoj koži.

Za pobjedu nad našim tenisačem trebalo mu je sat i 45 minuta, Mektić je imao dovoljno prilika okrenuti meč na svoju stranu, međutim u završnicama setova Gonzalez je bio mirniji i upisao je pobjedu.

Završilo je 7:5, 6:4 za Argentinca koji je realizirao pet od osam break lopti dok je Mektić imao deset prilika, ali je realizirao tek tri.