Utakmica sezone Frana Pilepića, na najbolji način iskorišteno povjerenje trenera

Branimir Korać • nedjelja, 28.04.2013.

S posljednja tri susreta zaključeno je 31. kolo Lige Endese. Ovo kolo će ostati u lijepom sjećanju Frana Pilepića koji je odigrao svoju najbolju utakmicu od dolaska u Španjolsku, na najbolji način je iskoristio povjerenje koje mu je pružio trener Katsikaris i odnio je Bilbao do vrlo važne pobjede...

Košarkaši Estudiantesa ostali su u igri za ulazak u doigravanje pobjedom protiv neopterećene Murcije. Gosti su prebrodili brige oko ostanka u ligi, ne mogu niti do doigravanja i u nastavku sezone igraju za što viši plasman na kraju sezone.

Estudiantesu je ovo bila iznimno važna utakmica i od samog početka je pokazao dosta nervoze i igrao je u grču. Međutim, u završnici susreta je zaigrao značajno bolje, dobio posljednju četvrtinu 27:12 i uzeo pobjedu 94:85.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Kyle Kuric s 27 poena (10/21) i sedam skokova, Lucas Nogueira s 21 poenom (8/10) i pet skokova te Tariq Kirksay sa 17 poena (7/12), 13 skokova i sedam asistencija. Kod Murcije Juan Jasen je ubacio 16 poena (6/8), a jednako toliko poena je dodao i Jose Angel Antelo (5/10).

Canarias je upisao očekivano gostujuće slavlje kod Manrese, momčadi koja je već ispala iz Lige Endese. Canariasu je pobjeda bila iznimno važna zbog ostanka u krugu kandidata za doigravanje dok je Manresa svoje već odigrala.

Gosti su na kraju zasluženo slavili 93:86 u susretu u kojem su ponovno bili napadački raspoloženi i ubacili čak 11 šuteva za tri poena.

Kod Canariasa su bolji od ostalih bili Nicolas Richotti s 21 poenom (5/12) i osam skokova i Fotios Lampropoulos ssa 17 poena (6/7) i pet skokova. Kod Manrese Adam Hanga je bio najbolji s 28 poena (8/13) i pet skokova dok je Troy DeVries dodao 16 poena (5/13) i pet asistencija.

Utakmicu sezone odigrao je Fran Pilepić koji je domaćoj pobjedi Bilbaa na sjajan način iskoristio ukazano povjerenje i bio najbolji igrač svoje momčadi protiv Zaragoze.

Bilbao je odnio pobjedu 100:90 i tako ostao u igri čak i za treće mjesto nakon regularnog dijela sezone. Pilepić je dobio povjerenje Katsikarisa zbog neigranja Vasileiadisa i odigrao definitivno svoju najbolju utakmicu u dresu španjolske momčadi.

Za 34 minute provedene na parketu ubacio je čak 30 poena (4/4 za dva, 5/7 za tri, 7/7 slobodna) i tako bio najefikasniji igrač susreta. Gosti su najefikasnijeg igrača imali u Pablu Aguilaru koji je ubacio 25 poena (9/14, 6/10 trica). Utakmicu za zaborav odradio je Damjan Rudež koji je za sedam minuta napravio pet osobnih pogrešaka, promašio tricu i izgubio dvije lopte.