3. HNL: Sedam golova Segeste za povećavanje prednosti nad Trnjem

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.04.2013.

Od tri momčadi s vrha ljestvice 3. HNL središte, pobjedu je upisala jedino Segesta koja je tako pobjegla Trnju na 11 bodova. Trnje je poraženo u Kurilovcu dok je Dugo Selo remiziralo kod Dubrave...

Nogometaši Dubrave nastavili su niz neodlučenih utakmica remiziravši protiv Dugog Sela 1:1. Odigrali su dobru utakmicu, imali su vodstvo protiv favoriziranog protivnika do posljednjih trenutaka utakmice, a onda je mladi Patrik Konaj postigao pogodak za 1:1. Dubrava je vodila od 62. minute kada je pogodak postigao Marin Krajnović.

Posljednjeplasirana momčad središnje skupine, Gaj iz Mača, i dalje bilježi poraze. Novi je stigao na domaćem terenu protiv Maksimira koji je slavio 2:0. Domaćin se dobro držao s obzirom na brojne probleme s kojima je suočen, ali nije mogao do iznenađenja. Maksimir je poveo već u 17. minuti golom Mirana Kraljevića da bi u sudačkoj nadoknadi utakmice Tomislav Žuljević postavio konačnih 2:0.

Drugoplasirano Trnje je gostovalo na neugodnom terenu u Kurilovcu gdje je upisalo poraz 3:1. Udarnik je već početkom drugog dijela imao visokih 3:0 i bilo je jasno da će gosti teško do bodova. Već nakon pola sata igre domaćin je vodio 2:0 pogocima Josipa Sokola i Kristijana Japeca da bi u 47. minuti iz kaznenog udarca na 3:0 povisio Matej Dumbović. Gosti su do počasnog gola stigli u 65. minuti zahvaljujući Marku Trgovčeviću.

Samobor je nastavio s odličnim igrama i pobjedom 2:1 protiv Lekenika napravio je veliki korak u očuvanju statusa trećeligaša. Već u 15. minuti Samobor je poveo pogotkom Nikice Brujića da bi u 83. Matija Grgečić povisio na 2:0. Pet minuta kasnije Lekeničani su smanjili preko Josipa Celčića, ali do pobjede nisu mogli. U završnici susreta Samobor je ostao bez isključenog Tomislava Ivankovića.

Segesta je ponovno odmaknula pratnji i to laganom pobjedom 7:0 protiv Strmca. Slabašni gosti su već u 36. minuti gubili s čak 6:0 i samo zahvaljujući nepreciznosti domaćina nisu izgubili s dvoznamenkastom razlikom. Strijelci za Segestu bili su s po dva gola Marko Ćurić i Igor Prijić dok su po jednom loptu u mrežu poslali Josip Zeba, Marin Tabaković i Mario Garba.

Vrapče je na svom travnjaku bilo bolje od Stupnika rezultatom 2:1 i to lakše od očekivanja. Domaćinu je posao olakša Jasmin Agić koji je u 19. minuti zaradio dva žuta kartona. Domaćin je to iskoristio i golovima Branimira Bazine i Dine Deaka stigao je do vodstva 2:0. Gosti su u završnici susreta uspjeli tek smanjiti na 2:1 golom Ivana Zelenike.

Visoku pobjedu od čak 6:0 upisao je Vrbovec na svom travnjaku protiv Tekstilca. Vrbovčani su golovima Tomislava Borovčaka i Leona Leušteka na poluvremenu imali 2:0, a u drugom dijelu visoku pobjedu su osigurali Anes Kličić, Mario Pavec, Marko Fulir i novim golom Tomislav Borovčak.

Bistra je nastavila seriju pobjedu, ovaj put na gostovanju kod Trešnjevke. Slavila je rezultatom 2:1 u susretu u kojem je pobjedu osigurala tek u posljednjih deset minuta. Domaćin je poveo u 55. minuti golom Mateja Jurić-Grgića, no u 78. minuti Valentino Novosel poravnava iz kaznenog udarca da bi četiri minute kasnije Kristijan Hanžek donio pobjedu gostima.