3. HNL Jug: Val neočekivano remizirao protiv Biograda, GOŠK pobjedom izbio na drugo mjesto

Sportnet • ponedjeljak, 29.04.2013.

Odigrano je 25. kolo treće HNL Jug. Osim remija Vala s Primorcem iz Biograda, nije bilo većih iznenađenja. Šest pobjeda su ugrabili domaćini, a jedini trobod gostima je donijela Neretva pobjedom u Benkovcu.

U Kaštel Starom vodeći Val je ugostio pretposljednji Primorac. Iako se očekivala uvjerljiva pobjeda Kaštelana, susret nije završio prema prognozama. Domaćin je imao terensku nadmoć i više šansi za gol, no krajnji rezultat ostao je 0:0. Unatoč ovom kiksu, Val čvrsto drži prvo mjesto, ima deset bodova prednosti pred najbližom pratnjom, GOŠK–om iz Dubrovnika.

Dubrovčani su na svom terenu ugostili Zmaj iz Makarske. U svojevrsnom derbiju ovog kola, GOŠK je u tvrdoj utakmici došao do pobjede pogotkom Zečevića iz jedanaesterca u 32. minuti te tako izbio na drugo mjesto. Gosti u posljednje vrijeme igraju po sistemu toplo–hladno. U prošlom kolu su svladali slabašni Velebit, no ovim porazom padaju na šesto mjesto na tablici.

Kiks Korčulana iskoristila je i momčad Hrvaca. Hrvace su odmjerile snagu sa solidnim Omišom i pobijedili 2:1. Svi pogoci pali su u razmaku od osam minuta. Poveli su Omišani u 33. minuti golom Vrkića. Rezultat izjednačuje Čović u 37., a za konačnih 2:1 precizan je bio Borozan u 41. minuti. Hrvace je sada treće na ljestvici s 41 bodom, 11 manje od vodećeg Vala.

Najposjećenija i najoštrija utakmica odigrana je u Unešiću. Domaća Zagora je pred 250 gledatelja ugostila korčulanski Zmaj iz Blata. U borbenoj utakmici, Unešićani su slavili 3:0. Precizni su bili Emer u 28., Gabrilo u 73. i Ćaleta u 86. minuti. Sudac Silić pokazao je osam žutih kartona, ali na sreću nije bilo grubljih startova niti težih ozljeda.

U Ivanbegovini Kamen je pobijedio Konavljanin. Bilo je visokih 3:0, možda pomalo i neočekivano obzirom da se radi o susjedima na ljestvici. Dvostruki strijelac je bio Klenjak, a krajnji rezultat postavio je Kujundžić osam minuta prije kraja. Kamen je skočio za jedno mjesto, sada je peti.

Još uverljiviju pobjedu zabilježio je Uskok iz Klisa. Uskoci su s 4:0 porazili Jadaran iz Kaštel Sućurca i prekinuli niz od četiri utakmice bez pobjede. Mrežu su tresli Čaleta u 13., Grković u 60., Glavina u 80. i Ujević u 86. minuti.

Jadran iz Ploča na svom terenu je ubilježio pobjedu protiv Neretvanca. Bilo je 3:1, golove su zabili Parać, već u drugoj minuti, a potom dva gola postiže Dabić, oba iz najstrože kazne. Počasni pogodak za goste je dao Mataga u 73. minuti. Na ovoj utakmici dodijeljen je i jedini crveni karton u 25. kolu. Dobio ga je igrač Neretvanca Kvesić.

S Velebitom iz Benkovca ništa nova. Sve bolja Neretva zabila je šest puta za svoju šestu utakmicu u nizu bez poraza. Susret u Benkovcu pratilo je, prema službenom zapisniku, samo deset gledatelja, a mrežu Velebita načeo je Borzić u 12. minuti. Golijadu je nastavio Josip Rako. U 37. minuti postigao je svoj prvi od čak tri gola na ovoj utakmici. Potom zabija u 52. i 73. minuti. U strijelce su se upisali Milinković u 53. i Petrović u 78. minuti utakmice. Neretva tako bježi pomalo s dna ljestvice, no još je puno posla pred sobom. Trenutno je 14., no primjerice devetoplasirani Omiš bježi samo tri boda. Velebit je naravno zadnji sa samo dva osvojena boda u čitavoj sezoni, posljednji je osvojen još u 11. kolu.

Tekst: Toni Rončević