3. HNL Sjever: Uvjerljive pobjede Nedelišća i Graničara u međimurskim dvobojima

Sportnet • ponedjeljak, 29.04.2013.

Još je samo pet kola preostalo do kraja prvenstva i dok se prvak manje-više zna, na dnu tablice vodi se žestoka bitka za ostanak. Mladost (Ž) još uvijek drži 1. mjesto s pet bodova više od Međimurja i osam više od Podravine. Križevci su se novom pobjedom popeli na 14. mjesto, a posljednje mjesto prepustili su Podravcu. Graničar je u roku od četiri dana ostvario dvije pobjede 5:0, dok Nedelišće utrpalo sedmicu Preložanima.

Virovitica je na svojem terenu ugostila vodeću Mladost iz Ždralova i ostala bez bodova u utakmici riješenoj već u prvom poluvremenu. Gostujuću momčad u vodstvo je doveo Hrvoje Trupac pogotkom u 20. minuti. Deset minuta kasnije Tomislav Pleić povećava vodstvo Mladosti, dok u 38. minuti za Viroviticu gol postiže Vedran Grubić za 1:2.

Croatia se također s gostujućeg terena kući vratila s punim plijenom, no čvrstu obranu Čakovca slomili su tek na samom kraju utakmice. Već u 3. minuti domaći vratar Ivan Prekupec obranio je kazneni udarac Grabrovničanima, koji su na kraju smogli snage odlučiti rezultat. U 86. minuti u vodstvo ih dovodi Ivan Begović, dok je konačnih 0:2 postavio Zdenko Lončarek u trećoj momčadi sudačke nadoknade.

U jednom od dva međimurska susreta u ovom kolu, Graničar je u Kotoribi ugostio Polet i bez imalo problema došao do pobjede. Gostujući Marko Sobočan zaradio je isključenje u 34. minuti nakon što je u lice udario Leona Kukeca koji se izvukao samo s žutim kartonom. Nakon toga je domaći Matija Kosec uzeo stvari u svoje ruke i s dva gola u posljednjim minutama prvog poluvremena doveo Graničar u vodstvo 2:0. U prvih desetak minuta nastavka isti je igrač zabio još dva pogotka, a točku na i stavio je u 90. minuti za visokih 5:0.

Lista strijelaca

21 - Nikola Valjak (Podravina)
18 - Mario Pavec (Mladost Ž.), Matija Kosec (Graničar)
16 - Dominik Božak (Ivančica), Karlo Balent (Čakovec)
15 - Kristijan Tadić (Virovitica)
11 - Filip Škaro (Virovitica), Saša Mihalic (Nedelišće), Zdenko Lončarek (Croatia)

U Ludbregu je Podravina ugostila Koprivnicu i minimalnom pobjedom zadržala priključak s vodećim dvojcem. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nikola Pomper u 33. minuti za vrijedna tri boda za ludbrešku momčad.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarilo je Nedelišće u derbiju protiv Mladosti iz Preloga, a sve se znalo nakon prvih 45 minuta. Već u četvrtoj minuti Goran Međumurac načeo je mrežu gostiju, da bi zatim uslijedio one-man show Saše Mihalica koji je do poluvremena postigao dva pogotka za visokih 3:0. U preloškoj momčadi ozlijedila su se dva bitna igrača i njihova se igra nakon toga potpuno raspala. U drugom dijelu Mihalic postiže još dva pogotka, dok do kraja još Davor Piškor i Danijel Jagec zabijaju lijepe pogotke za uvjerljivih 7:0. Kod domaćih se u svom debiju proslavio i 17-godišnji vratar Karlo Kocijan koji Mladostašima nije dozvolio da postignu gol.

Ivančica je ugostila Podravac iz Virja i u utakmici za ostanak ih porazila na svom terenu. No, na početku nije krenulo dobro za domaćina, Virjani su pogotkom Filipa Đureca poveli već u šestoj minuti i šokirali domaće nogometaše koji su ipak uspjeli posložiti svoje redove i preokrenuti rezultat. Za izjednačenje je u 21. minuti pogodak postigao kapetan Neven Pađen, a vrlo važna tri boda domaćima je donio Dominik Božak u 37. minuti.

Križevci se dižu iz kola u kolo, a sada su se napokon i maknuli s posljednjeg mjesta na tablici. U Slatini su produbili rezultatsku krizu domaće momčadi, koja će možda i uspjeti osigurati ostanak u ligi. Križevčani su poveli pogotkom Stjepana Korenike iz kaznenog udarca, dok je za pobjedu 0:2 gol postigao Aleksandar Korenika.

Međimurje je u Bjelovaru ostvarilo još jednu minimalnu pobjedu, no ovog puta to su napravili već u prvom poluvremenu. U 26. minuti pobjedu im je donio David Puclin te se bodovni zaostatak za vodećom momčadi nije promijenio.

U tjednu koji je iza nas Graničar i Podravina odigrali su u Kotoribi zaostalu utakmicu 19. kola. Domaćin je Ludbrežane potopio s 5:0 i tako u istom tjednu ostvario dvije identične pobjede, a Kosec je hat-trickom započeo sjajan tjedan, dok je preostala dva pogotka postigao Vilim Kos.