3. HNL Zapad: Grobničan napunio mrežu Halubjana i približio se naslovu prvaka

Igor Šestak • ponedjeljak, 29.04.2013.

U subotu su odigrane utakmice 25. kola 3. HNL Zapad, a napadači su bili silno raspoloženi. Na osam utakmica postignuto je 28 pogodaka, a najefikasnija je bila utakmica Opatije i Rovinja, koja je završila pobjedom domaćih 4:3. Grobničan je napunio mrežu Halubjana i dodatno se približio naslovu prvaka, Krk je poražen u Poreču, a Naprijed je sačuvao treće mjesto gostujućom pobjedom u Nedešćini. Važne pobjede u donjem dijelu tablice upisali su Novigrad, Nehaj i Orijent.

Momčad Grobničana sve je bliže tituli prvaka 3. HNL Zapad. Novi korak prema tom cilju napravila je u subotu uvjerljivom gostujućom pobjedom kod Halubjana u Viškovu. Već u petoj minuti Grobničan je poveo golom Admira Malkića, a samo tri minute kasnije Halubjan je ostao s desetoricom jer je zbog prekršaja u izglednoj situaciji za pogodak isključen Davor Kovčalija. Igrači Gorana Gajzlera iskoristili su igrača više i unutar prvih pola sata utakmice postigli još dva pogotka. U 24. minuti pogodio je Domagoj Prtenjača, a četiri minute kasnije svoj drugi gol upisao Malkić. Uslijedilo je zatišje do 65. minute kada se u strijelce upisao Ivan Bijelić, a konačnih 0:5 postavio je u 81. minuti Prtenjača svojim drugim pogotkom.

Grobničan je ovom pobjedom pobjegao drugoplasiranom Krku na devet bodova prednosti, a zahvaljujući porazu otočke momčadi u Poreču. Domaći Jadran slavio je rezultatom 2:0. Porečane je u vodstvo doveo Oliver Sumić u 38. minuti, a za drugi se pogodak pobrinuo Goran Tomić u 64. minuti. Osam minuta kasnije Jadran je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona za Harisa Drkića, no gosti s Krka nisu uspjeli pronaći put do pogotka i povratka u utakmicu. Trenutno imaju utakmicu manje od vodećeg Grobničana, no bodovni zaostatak će u preostalom dijelu sezone teško nadoknaditi.

Treće mjesto s četiri boda zaostatka za Krkom drži Naprijed, koji je u 25. kolu upisao svoju četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica. Rezultatom 2:0 svladao je Jedinstvo Omladinac u Nedešćini, a strijelac oba pogotka bio je Marko Čop. Za vodstvo je pogodio u 17. minuti, a pobjedu potvrdio u posljednjoj minuti utakmice. Jedinstvo je ovim porazom ostalo prikovano za dno tablice.

Vrlo sadržajnu utakmicu odigrali su u Opatiji istoimeni domaćin i Rovinj. Gledatelji su mogli vidjeti čak sedam pogodaka, a bodovi su na kraju ostali domaćinima. Opatija je odigrala odlično prvo poluvrijeme i okončala ga s vodstvom 4:0. U 32. minuti autogol je postigao Antonio Krijan, u 36. je iz kaznenog udarca bio precizan Alen Matovina, a u posljednjih pet minuta prvog dijela dva je pogotka postigao Danijel Lazić. Igrači Opatije tada su očito pomislili kako je utakmica gotova i dopustili si opuštanje koje je umalo kažnjeno. Već u 47. minuti Agron Barlecaj je zabio za 4:1, a deset minuta kasnije još jednom zatresao mrežu domaćina. Deset minuta prije kraja za 4:3 je pogodio Doni Tanković i Opatija se našla u vrlo neugodnoj situaciji, no uspjela je sačuvati tri boda i izjednačiti se na tablici s Rovinjom.

Opatija i Rovinj imaju po 36 bodova, baš kao i Vinodol koji je u 25. kolu s 2:1 nadigrao Buje. Vodeći pogodak djelo je Marija Vidmara iz 32. minute, a prednost momčadi iz Novog Vinodolskog udvostručio je u 73. minuti Marijan Tomić iz kaznenog udarca. Tri minute kasnije gosti su smanjili preko Enisa Šoškića, no do poravnanja nisu stigli. Za pobjedu ne znaju već pet kola i trenutno su na osmom mjestu.

Borba u donjem dijelu tablice silno je uzbudljiva pa su klubovi od devetog do 15. mjesta stisnuti u samo četiri boda. Važne bodove u tom dijelu tablice osvojili su Nehaj i Novigrad, a Orijent je pobjedom pobjegao iz te gužve.

Momčad s Krimeje pobijedila je Novalju na Pagu s 2:0, a strijelci su bili Toni Juničić u 23. i Željko Žarić u 51. minuti. Nehaj je u Senju s 2:1 bio bolji od Crikvenice, a pogodak odluke postigao je Vedran Pećanić u 63. minuti. Isti je igrač doveo Nehaj u vodstvo u četvrtoj minuti utakmice, a za 1:1 je pogodio Dean Gašparović u 28. minuti. I jedna i druga momčad završila je utakmicu s desetoricom. Crikvenici je u 53. minuti isključen Andrej Petrinović, a Nehaju šest minuta kasnije Davor Vukelić. Novigrad je bio vrlo uvjerljiv protiv Rudara iz Labina i slavio je s 4:0. Golijadu je otvorio i zaključio Endi Sinčić, a preostala dva pogotka postigli su Almir Halilović i Stipe Vrdoljak.