Dinamo izgubio u Sesvetama, iznenađenje u režiji momčadi bivšeg trenera

Ivor Krapac • srijeda, 01.05.2013.

Dinamo je u srijedu u prijateljskoj utakmici gostovao u Sesvetama i suprotno očekivanjima, pretrpio poraz od drugoligaša Radnika, kojeg odnedavno s klupe vodi Ante Čačić, nekadašnji trener Modrih. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, a završilo je s 3:1 za domaću momčad...

Prije nego će u 30. kolu MAXtv Prve lige gostovati u Rijeci, zagrebački Dinamo je u srijedu odigrao prijateljsku utakmicu protiv Radnika u Sesvetama. Momčad koju je nedavno preuzeo Ante Čačić, nekadašnji Dinamov trener, a u svojem sastavu na posudbi ima nekoliko mladih igrača Modrih, došla je do iznenađenja protiv aktualnih hrvatskih prvaka. Dinamo je očito shvatio ovaj nastup nedovoljno ozbiljno, barem sudeći po rezultatu, s 3:1 za Radnik na kraju utakmice.

Tijekom prvih 45 minuta nije bilo golova, ali nije nedostajalo prilika. Momčad Krune Jurčića imala ih je nešto više, međutim, Radnikova obrana i vratar Luka Karatović otklonili su sve opasnosti.

Stvari su se promijenile u drugom poluvremenu, s nizom izmjena u obje momčadi.

Radnik je u razmaku od devet minuta došao do dva pogotka prednosti. Dejan Čabraja je u 65. zabio za 1:0 na asistenciju Siniše Rožmana, a Marko Pajač se u 74. pobrinuo za povećanje vodstva. Taj pogodak bio je osobito lijep, udarcem u rašlje vrata na kojima je tada stajao Romeo Mitrović, s 20-ak metara udaljenosti.

Dinamo je u 78. minuti smanjio na 2:1, pogotkom kadeta Filipa Hodaka poslije asistencije Sammira kojom je prevario cijelu obranu domaćina. Jurčićeva momčad potom je krenula po izjednačenje - no, u završnici utakmice mreža se tresla na drugoj strani.

Dejan Čabraja zaključio je vlastiti dobar učinak drugim pogotkom na utakmici, za 3:1 u 89. minuti. U preostalom razdoblju do kraja susreta nije bilo nove promjene rezultata.

Poslije ovog nastupa i rezultata kojim trener neće moći biti zadovoljan, Dinamo će se okrenuti gostovanju u Rijeci u 30. prvenstvenom kolu. Utakmica na Kantridi na rasporedu je u nedjelju s početkom u 19 sati.

Prijateljska utakmica:
Radnik Sesvete - Dinamo 3:1

Radnik Sesvete: Karatović - Gorupec, Perić, Barišić, Maroti - Grčić, Miškić, Babić, Benković - Čabraja, Ivančić
Igrali su i: Berišić, Cerovec, Pajač, Rožman, Tomšić, Habek, Plum, Lončar.

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Ćalušić, Addy, Pivarić - Leko - Brozović, Husejinović, Pamić, Rukavina - Krstanović
Drugo poluvrijeme: Mitrović - Tomečak, Omazić, Šimunić, Ćalušić (od 66. Ibanez) - Leko (od 66. Ademi) - Žabec, Pamić (od 66. Sammir), Bočkaj (od 66. Hodak), Burić - Beqiraj.