3. HNL: Segesta poražena u Stupniku, prekid u Lekeniku nakon izgreda gostujućih navijača

Branimir Korać • četvrtak, 02.05.2013.

U srijedu je odrađeno 25. kolo u 3. HNL središte u kojem su nogometaši Segeste poražene kod Stupnika. Trnje je remijem kod Tekstilca smanjilo zaostatak na deset bodova, a kolo će ostati upamćeno po izgredu navijača Vrapča u Lekeniku nakon čega je susret prekinut...

U susretu 25. kola u Grabi Trešnjevka je odigrala s Udarnikom bez pobjednika. Gosti iz Kurilovca doputovali su kao favoriti i tražili sva tri boda, međutim na kraju nije bilo pobjednika niti pogodaka.

Iznenađenje se dogodilo u Bistri gdje je istoimeni domaćin poražen od najlošije momčadi lige Gaja 2:1. Gaj je tako nakon dužeg vremena prepustio posljednju poziciju Strmcu. Bistra je dobro otvorila utakmicu i očekivano povela golom Valentina Novosela u 20. minuti, međutim u posljednjih 20 minuta susreta gosti su došli do preokreta. Pogocima Karla Bobinca i Davora Iskrića stigli su do preokreta i pobjede.

Maksimir je stigao do važne pobjede na svom travnjaku protiv Samobora. Slavio je s minimalnih 1:0 pogotkom Josipa Horvatinovića u 90. minuti susreta te tako stigli do vrijednih bodova u borbi za ostanak u društvu trećeligaša.

Dvoboj u Lekeniku nije dovršen nakon incidenta u kojem su sudjelovali gostujući navijači. Vrapče je vodio 3:0 u tom trenutku zahvaljujući golovima Branimira Bazine, Gorana Petkovića i Borne Vinčića, međutim u 40. minuti gostujući "navijač" udario je redara i domaćeg igrača Marija Majstorovića nakon čega je susret prekinut.

Vodeća Segesta gostovala je kod Stupnika i upisala poraz 3:2. Nakon velike serije pobjeda, Segestaši su upisali nekoliko poraza na gostovanjima protiv neugodnih protivnika, a kod Stupnika se vrlo brzo našla u minusu. Ivan Zelenika je s dva pogotka već do 17. minute doveo domaćina u vodstvo da bi u drugom dijelu Viktor Špišić i Saša Šest poravnali na 2:2. Ipak, u 82. minuti Stupničani ponovno dolaze do prednosti i to pogotkom Filipa Šimića koji im je donio pobjedu.

Peti uzastopni poraz upisali su nogometaši Strmca koji su na svom terenu izgubili od Dubrave 3:1. Na poluvremenu je bilo 1:1 nakon što su gosti poveli preko Jurice Mihovca, a domaćin poravnao zahvaljujući Ivanu Lucijanu Goričkom. U drugom dijelu kvalitetniji Zagrepčani su ipak stigli do pobjede zahvaljujući golovima Marija Ćibarića i Božidara Karamatića.

Nogometaši Vrbovca pobjednički su napustili Dugo Selo s upisanom pobjedom 3:1. Ova tri boda im puno znače u borbi za ostanak u društvu trećeligaša izborenima u susretu protiv protivnika iz gornjeg dijela ljestvice.

Nogometaši Trnja nisu iskoristili kiks Segeste za dodatno približavanje na ljestvici. Odigrali su kod Tekstilca tek 1:1 i tako se približili na deset bodova zaostatka. Tekstilac je poveo u 12. minuti golom Luke Toša da bi Marko Tadić uspio u 53. poravnati na konačnih 1:1.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...