3. HNL Istok: Drugi uzastopni poraz Slavonije, BSK došao na pet bodova

Josip Piršljin • petak, 03.05.2013.

U 24. kolu na trećeligaškom Istoku vodeća Slavonija ubilježila je drugi uzastopni poraz. Požežani su izgubili na svom terenu od Višnjevca i dopustili BSK-u da se približi na pet bodova zaostatka. Momčad iz Bijelog Brda bila je uspješna protiv Graničara, a poraze su upisali Slavija i Oriolik.

Lider prvenstva Slavonija izgubila je i drugu utakmicu zaredom. Ovog je puta u Požegi slavio Višnjevac premda su domaći dva puta vodili. Mario Pavelić i Bruno Boban su donosili prednost Slavoniji, ali Marijan Vuka i Dominik Damjanović su poravnali rezultat. Kada se već činilo da će susret završiti remijem, u zadnjoj je minuti Mato Topić odnio sva tri boda u Višnjevac.

BSK je iskoristio kiks Slavonije i približio joj se na samo pet bodova manjka. U Bijelom Brdu je gostovao Graničar i izgubio s 4:1. Domaći su poveli preko Milana Rakića, a do kraja prvog dijela uspio je izjednačiti Robert Filipović. U nastavku su igrači BSK zabili još tri gola preko Ivice Vuke, Nemanje Dorića i Mate Grgića, te upisali uvjerljivu pobjedu.

Mladost iz Cernika uspjela se minimalnom pobjedom protiv Lipika maknuti s posljednjeg mjesta na tablici. Rezultat 0:0 se držao na semaforu sve do 85. minute, no tada je gol za domaću momčad postigao Igor Curić i donio slavlje Cerničanima.

Đakovačka Croatia na svom je travnjaku ugostila Bedem i upisala remi 1:1. Gostujući sastav iz Ivankova uspio je prvi povesti na utakmici, bilo je to u 34. minuti kada je precizan bio Benjamin Marošević, no Bedem nije izdržao. Pred kraj susreta, u 77. minuti, bod Đakovčanima osigurao je Domagoj Stipanović.

Marsonia je pomalo iznenađujuće u gostima pobijedila Oriolik i tako se malo udaljila od samog dna ljestvice. Brođani su u Oriovcu poveli preko Mateja Lilića, a prednost je povećao prije poluvremena Miroslav Konopek. Iz opravdano dosuđenog jedanaesterca Oriolik je smanjio, strijelac je bio Dominik Milinković, ali je Marsonia zabila još jedan gol do kraja, preko Hrvoja Mišića.

Olimpija je ponovno pala na samo dno prvenstvene tablice. Osječani su remizirali s Mladosti iz Antina premda su u jednom trenutku imali čak dva igrača više nakon isključenja Zvonimira Đoića i Mateja Šimunovića. Mladost je povela preko Matiasa Knezovića, a Olimpija je u 51. minuti izjednačila kada je s bijele točke bio precizan Mario Mijatović.

Na Gradskom stadionu u Našicama snage su odmjerili igrači NAŠK-a i Belišća. Nakon 90 minuta igre slavili su domaći nogometaši koji su s 2:0 svladali svoje protivnike. U prvom je poluvremenu strijelac bio Matko Mikola, dok je u nastavku susreta konačan rezultat postavio Mario Kubaček.

Domaću pobjedu ostvario je i Otok, na svom je igralištu pobijedio Slaviju. Istaknuo se Danijel Baković koji je u redovima pobjednika postigao oba gola, u 11. i 65. minuti. Za Pleterničane je precizan bio samo Vinko Ančurovski, te Slavija sada za drugoplasiranim BSK-om zaostaje sedam bodova.