PSG i Montpellier izborili finale Kupa, Kopljar predvodio momčad prvaka

Mihaela Bradovski • subota, 04.05.2013.

Rukometaši Paris Saint Germaina i Montpelliera 25. svibnja borit će se za naslov najbolje momčadi francuskog Kupa. Parižani su, predvođeni Markom Kopljarom svladali Dunkerque, dok je u još neizvjesnijem susretu branitelj naslova svladao Nantes u čijim je redovima jedan od boljih pojedinaca bio Stefan Vujić...

Novi francuski prvak, momčad PSG-a prva je večeras izborila finale nacionalnog Kupa. Sastav Philippea Gardenta svladao je Dunkerque rezultatom 33:29, čime su trupe Patricka Cazala ostale bez prilike da osvoje i treći naslov u aktualnoj sezoni nakon Trofeja prvaka i Liga kupa.

Dva sata kasnije finalnu je utakmicu izborio i branitelj, sastav Montpelliera koji je rezultatom 31:29 bio uspješniji od Nantesa. Prošlosezonski osvajač sva četiri trofeja u francuskom rukometu tako je na najbolji način obilježio 10 obljetnicu od osvajanja Lige prvaka.

U prvom susretu dana pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu. Pariški sastav ušao je u 5:0 seriju nakon 16:16, nešto kasnije i Dunkerque je uzvratio i 28:22 pretvorio u nešto optimističnijih 28:25, no post PSG-a prekida Marko Kopljar, njegova momčad tada odlazi na +4, razliku pri kojoj je susret i zaključen.

Pobjednički sastav sa sedam pogodaka predvodio je upravo hrvatski reprezentativac, a bitnu ulogu odigrao je večeras i španjolski vratar Jose Manuel Sierra s 12 obrana.

Osim Kopljara priliku za osvajanje titule imat će i Petar Metličić čiji je Montpellier slavio u puno neizvjesnijem susretu. Prvih pola sata zaključeno je pri 17:17, iako je Canayerov sastava nekoliko puta imao prednost od dva zgoditka, a s druge strane i Nantes je u 13. minuti vodio 8:5 nakon prvog pogotka Stefana Vujića.

Odmah na startu drugog dijela Malmagro i Kavtičnik pogodili su za novih +2 svoje momčadi, u 35. je Accambray pogodio i za +3, no u posljednjih desetak minuta rezultat je ponovno potpuno izjednačen. Hrvatski internacionalac u dresu Nantesa zaslužan je za 25:25. Vujić je tada poentirao po četvrti, posljednji put uz dva promašena šuta.

S druge strane, Metličić se nije upisao u listu strijelaca, tek je četiri minute prije kraja zaradio svoje jedino isključenje. Završnicu je Montpellier uspješno izgurao iako je u narednim minutama uspio zaraditi još dva isključenja (Kavtičnik, Hmam - crveni karton/3x2).

Najbolji je kod Montpelliera bio strijelac 10 pogodaka Borges čiji je pogodak minutu i pol do kraja za 30:28 vjerojatno bio i odlučujući. Na drugoj strani najraspoloženiji je bio Maqueda koji je precizan bio sedam puta.

Finalni susret na rasporedu je 25. svibnja s početkom u 19 sati.

• ALGHAZANTH05.05.2013. u 20:53
    Kada bi takav napadački učinak prenio i u reprezentaciju gdje bi mu bio kraj.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik05.05.2013. u 04:37
    Bravo Marko!! Prva sezona u Francuskoj pa titula prvaka,finale cupa,među najboljim strijelcima s 104 gola, 65% šut a još se igraju četiri kola, nominacija za najboljeg igrača...SUPER MARKO!!!!!