Lagun Aro se pridružio Manresi, Tomić solidan u pobjedi Barcelone

Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2013.

Kompletirano je 32. kolo Lige Endese nakon kojeg smo saznali i drugi klub koji napušta ligu. Lagun Aro je doživio sudbinu Manrese i dva kola prije kraja potvrdio je pad u rang niže...

Barcelona je napravila još jedan korak prema osiguravanju treće pozicije nakon regularnog dijela španjolske sezone. Na svom parketu je ugostila Joventut, upisala je visoku pobjedu 80:59 i momčad iz predgrađa Barcelone ostavila bez doigravanja.

Nije to bio baš posve jednostavan posao za Barcelonu, lomila je momčad Xavija Pascuala Joventut tijekom prvog poluvremena, nije uspjela doći do značajnije prednosti i tek u drugom poluvremenu je osigurala pobjedu. Gosti su se silom pokušali vratiti šutevima za tri poena, ali bili su vrlo neprecizni (4/20).

U sastavu Barcelone Erazem Lorbek je ubacio 17 poena (6/10), Marko Todorović je dodao 12 poena (6/12) i 12 skokova, a Ante Tomić je za 17 minuta ubacio osam poena (4/6 za dva) uz sedam skokova i tri asistencije. Kod Joventuta Corey Fisher je ubacio 12 poena (3/11), a Ognjen Kuzmić je uhvatio deset skokova.

Tabakova Laboral Kutxa odnijela je pobjedu s gostovanja kod Murcije 98:95. Bio je to dvoboj dvije momčadi koje su što se tiče ligaškog dijela odradile posao, Laboral će završiti kao drugi dok Murcia ne može do doigravanja.

U rasterećenom dvoboju ubačeno je gotovo 200 poena, bilo je dosta preokreta, a na kraju je Laboral Kutxa u završnici s linije slobodnih bacanja privela utakmicu kraju.

U Tabakovoj momčadi istaknuli su se Andres Nocioni s 26 poena (8/17) i deset skokova i Maciej Lampe s 15 poena (6/11). Kod domaćina Kim Tillie je ubacio 29 poena (10/12) uz šest skokova dok je Bernie Rodriguez dodao 15 poena (5/13).

Opušteni prvak regularnog dijela madridski Real u gradskom derbiju ugostio je momčad Estudiantesa i glatko slavio 93:80. Prednost Reala tijekom susreta iznosila je i više od 20 poena i tek u posljednjoj četvrtini Estudiantes je ublažio visok poraz.

Nikola Mirotić ga je predvodio s 18 poena (5/11) i pet skokova, a Jaycee Carroll je dodao 13 poena (4/9). Dontaye Draper je za 14 minuta ubacio pet poena (0/1 za dva, 1/2 za tri). Kod Estudiantesa Jayson Granger je ubacio 22 poena (8/13), a Tariq Kirksay je dodao 15 poena (6/9) uz šest skokova.

CB Canarias je nastavio borbu za doigravanje domaćom pobjedom protiv Fuenlabrade 81:71. Canarias je od početka susreta dominirao i na kraju je zasluženo slavio te nadu u ulazak među osam ostavio živu.

Predvodio ga je Blagota Sekulić s 18 poena (7/17) i pet skokova te Levi Rost s 15 poena (5/9, 5/7 trica) i pet skokova. Kod Fuenlabrade koja je unatoč porazu osigurala ostanak najbolji su bili James Feldeine sa 16 poena (5/13) te Sergij Gladir s 15 poena (6/8) i pet skokova.

U utakmici velikih uloga Gran Canaria je ugostila Lagun Aro. Domaćinu je trebala pobjeda za ulazak u doigravanje dok je s druge strane Lagun Aro samo pobjeda ostavljala u društvu prvoligaša.

Na kraju je slavila Gran Canaria 66:59 i momčad Lagu Ara poslala van iz lige. Lagun Aro se dobro držao do samog kraja, ali nije uspio dovesti završnicu u neku veliku neizvjesnost i izboriti pobjedu.

Najbolji kod pobjednika bili su Eulis Baez s 13 poena (3/5) te Xavi Rey s deset poena (5/6). Kod poraženih Raul Neto je ubacio 11 poena (4/7), a David Doblas je dodao deset poena (5/6) i pet skokova.