MAXtv Prva liga, 30. kolo, 05.05.2013, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 8.000
Suci: Vlado Svilokos (Osijek), Tomislav Hudika (Varaždin), Goran Dević (Koprivnica)

Rijeka i Dinamo podijelili bodove, domaći ostali iza Splita

Ivan Pavić • nedjelja, 05.05.2013.

U derbiju 30. kola MAXtv Prve lige uz lijep dekor na Kantridi susreli su se Rijeka i Dinamo. Kruno Jurčić odlučio se za neke taktičke inovacije poput Tina Jedvaja na desnom beku, i napadačkim tandemom Krstanović-Rukavina koji se nisu baš iskazali. Puno više smo vidjeli u prvom poluvremenu, a Armada je proslavila svoj 26. rođendan...

Krenulo se otvoreno s obje strane, prijetila je Rijeka preko Benka, a gosti preko Husejinovića, ali mreže su mirovale. U 7. minuti dobro je pucao Alispahić, ali Kelava uspijeva obraniti. Tri minute kasnije udarac oprobava Brezovec s otprilike 25 metara, ali lopta prolazi iznad okvira vrata.

Prvu bolju priliku za goste trebalo je pričekati do 12. minute kada Husejinović sjajnom solo akcijom prolazi po lijevom krilu, pronalazi Sammira usamljenog na deset metara, a desetka Dinama puca po sredini vratiju, ravno u vratara Mancea.

Nakon prekršaja Addyja na desnoj strani gostujuće polovice, Brezovec je ubacio loptu u šesnaesterac Dinama gdje je najviši bio branič Rijeke Datković koji glavom šalje loptu iza Kelavinih leđa, ali pogodak je opravdano poništen radi zaleđa.

Uslijedilo je razdoblje igre bez konkretnih prilika, sve do 43. minute. Tražila je Rijeka drugi žuti za Addyja zbog prekršaja nad Benkom, ali ostalo je samo na opomeni. Nakon ubačaja i gužve u šesnaestercu Dinama, lopta dolazi do Brezovca koji sa 16 metara jako puca, ali lopta i ovaj put prolazi iznad prečke.

U drugo poluvrijeme bolje je krenula Rijeka koja je imala kontrolu lopte, ali Dinamo je uspio iskontrolirati sve domaće pokušaje. Prvih 20-ak minuta drugog dijela nije bio bogat prilikama kao u prvi dio.

Dva najbolja igrača na terenu, Brezovec kod domaćih i Husejinović kod gostiju i dalje su pokušavali pokrenuti svoje momčadi ali nije im polazilo za nogom. Brezovec je testirao svoje pokušaje iz daljine, a Husejinović prodorima pronaći put do riječkog šesnaesterca.

U 70. minuti probudio se i Sammir, koji se izgleda odlučio odmoriti ovu utakmicu, ali i takav je bio uz Husejinovića među najboljima na terenu s par lijepih poteza. U 70. minuti je lijepom akcijom došao na 20 metara od Mancea, ali njegov udarac na putu prema vratima odbija se od Brozovića i odlazi u gol-aut.

Ibanez je u 84. minuti odlučio "odglumiti" Brezovca te je pucao s 30 metara po vratima Rijeke, ali Mance sigurno brani. Zadnji pokušaj na utakmici imao je Brezovec, naravno i ovaj put udarcem iz daljine, ali i ovaj put nije bio precizan.

Bod za obje momčadi na kraju utakmice, po svemu prikazanom na terenu, je realan rezultat. Možda se očekivalo više od derbija, ali Dinamo je odlučio ići na to da ne izgubi utakmicu. Ovim bodom Rijeka je četvrta s bodom zaostatka za Splitom.

• Obrisan korisnik06.05.2013. u 08:05
    nije me nitko previše oduševio, mogu samo istaknuti addya kod dinama koji je korektno riješavao usamljene pokušaje neorganiziranih rijekinih napada. volio bih vidjeti snimku poništenog gola rijeke u 13.min, ja to zaleđe na kantridi nisam vidio. sve u svemu dosadna tekma , a svi zadovoljni :)
  • Showballs06.05.2013. u 04:05
    Ne znam ko njega gura i ko vidi šta u njemu, al on trenutno nikako nije za prvih 11 u Dinamu (možda bude u budućnosti), bilo bi bolje da je ostao u Lokomotivi još sezonu-dvije. Da su npr. Tomečaka tolko forsirali, lako moguće da bi bio u repki, al očito su neki privatni interesi bitniji od... [više na forumu]
    Showballs
  • Obrisan korisnik06.05.2013. u 00:35
    Mislim da će Krama morat nazad u Dinamo
  • Obrisan korisnik06.05.2013. u 00:04
    Očajna tekma osobito u drugom dijelu, po meni najlošiji je opet bio Brozović, jednostavno se ne stalazi u Dinamu, mislimd aće on u Lokose na ljeto. Husejinović je imao par prekrasnih prodora, ali ostatak napada totalno neraspoložen.