Filip Han • nedjelja, 05.05.2013.

Kompletirano je 35. kolo francuskog prvenstva. Uspješna gostovanja odradili su Nica i Lyon pobjedama s tri gola razlike, a PSG je uspio izbjeći poraz na domaćem terenu zahvaljujući kasnom pogotku Alexa...

PSG je na Parku prinčeva dočekao Valenciennes. Gosti su poveli već u 17. minuti pogotkom Gaela Danica. Parižani su nakon zaostatka podigli agresivnost i pokušavali izjednačiti. Lavezzijev udarac u 21. minuti je obranjen, a prilike su propustili i Zlatan Ibrahimović te Thiago Silva.

Upravo je Silva mogao ponijeti epitet tragičara jer je u 43. minuti zaradio crveni karton te ostavio svoju momčad s igračem manje. Međutim manjak igrača i rezultatski minus kao da je bio dodatni motiv za PSG, te su u drugom poluvremenu stvorili pregršt prilika, pogotovo u posljednjih dvadesetak minuta utakmice.

Na koncu je mrežu u 84. minuti uspio zatresti Alex nakon jednog od mnogobrojnih kornera koje je izveo Lavezzi. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata pa je konačan rezultat iznosio 1:1.

Lyon je otputovao u goste Nancyju, te tamo upisao uvjerljivu pobjedu kojom je učvrstio treću prvenstvenu poziciju koja im sljedeće sezone osigurava nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Lyon je utakmicu riješio nakon poluvremena s tri pogotka.

U prvom su poluvremenu obje ekipe imale nekoliko prilika. U 17. minuti domaći su zaprijetili preko Benjamina Moukandjoua, no Anthony Lopes je to zaustavio. U 30. minuti zamalo je promašio Lisandro Lopez, a šest minuta kasnije Nancy je ponovo bio u prilici zabiti, ali Paul Aloo Efoulou je bio neprecizan. Na odmor se otišlo bez golova.

Bafétimbi Gomis ušao je u igru na poluvremenu, te već nakon tri minute postao strijelac. Za drugi gol trebalo je dočekati 80. minutu kada je zabio Yoann Gourcuff, a u 89. minuti svoj drugi gol na utakmici postiže Gomis za konačan rezultat od 0:3.

Dejan Lovren cijeli je susret odgledao s klupe.

Utakmica Rennesa i Nice završena je identičnim rezultatom. Prvi pogodak postigao je glavom Dario Cvitanich u 52. minuti. Cvitanich je postao dvostruki strijelac u 71. minuti zabivši s bijele točke, nakon što je Alou Diarra igrao rukom u svom šesnaestercu. Treći Nicin pogodak zabio je Eric Bautheac u 84. minuti.

Vrijedi spomenuti kako su obje momčadi utakmicu završile s desetoricom igrača, jer su iz igre isključeni Chrys Mavinga zbog nepotrebnog guranja Cvitanicha i Nemanja Pejčinović zbog grubog prekršaja nad Pitroipom.

Nica je četvrta momčad na ljestvici, ima tri boda zaostatka za Lyonom. Rennes se nalazi na 11. mjestu.